Usta Birliği İle Acemi Birliği Arasındaki Farklar

Usta Birliği İle Acemi Birliği Arasındaki Farklar

Askerlik görevini yerine getiren kişilerin kafasında bir takım soru işaretleri vardır. Ancak bu soru işaretleri genel olarak askere gitmeden önceden başlamaktadır. Askerlik sürecinin daha sağlıklı şekilde geçmesi için kafanızdaki var olan soru işaretlerinden kurtulmak gerekmektedir. Bizler de bu soru işaretlerini minimum seviyeye indirmek için sizlere usta birliği ve acemi birliği konusunda genel olarak bilgiler sunmak istedik. Acemi birliğinde genel olarak neler olur ve usta birliği ile acemi birliği arasındaki farklar nelerdir gibi soruları sizlere çok derinlemesine inmeden yüzeysel olarak anlatarak bu konuda bilgi ve fikir sahibi olmanızı amaçladık.

Acemi Birliği

usta asker nasil olurAskerlik eğitimi öncesinde askeriye yaşamına uyum süreci olarak düşünebilirsiniz. Çünkü sosyal yaşamdan gelen bir kişinin direk olarak usta askerler arasına katılması oldukça zor ve zahmetli olacaktır. Bu yüzden acemi birliği adı altında bir aylık bir eğitim askerlere tabii tutulmaktadır. Bu eğitimin ardından acemi askerler artık usta askerlerin yanına gönderilmek üzere hazır bulunacaklardır. TSK’nın temel kurallarına uyum sağlamış vaziyette usta birliğine doğru askerler yola koyulacaktır.

Usta Birliği

Askerlikte acemi birliğinde bir aylık bir eğitim aldıktan sonraki adres ise usta birliği olmaktadır. Usta birliği askerlerin terhis tarihine kadar usun süreli olarak kalacakları yerdir. Uzun süreli olarak usta birliğinde askerler temel askerlik görevini yapmak üzere burada bulunacaklardır. Usta birliği askerin şafak saydığı yerlerin başında gelmektedir. Usta birliği bu bağlamda pek çok kişi için kolaylıkların yer aldığı alandır, çünkü artık askerler kıdemli olmuşlardır.

Yukarıda acemi birliği ile usta birliği arasında temel yüzeysel olarak farklılıklardan bahsettik. Usta birliği ve acemi birliği arasındaki farklar hakkında sizler de detaylı bir şeklide yorum yazarak konuya katkıda bulunmak isterseniz, yazımıza katkıda bulunabilir ve detaylı olarak bu konuda bize bilgi aktarabilirsiniz.  Yorum yaparak sizler de bilgilerinizi diğer kitlelere aktarabilir, sormak istediklerinizi sorarak anında hızlı şekilde aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. Askerlik sistemi hakkında güncel ya da diğer tüm sorulara bu şekilde cevap bulabilirsiniz.

[irp posts=”267″ name=”Askerlik Yeri Açıklandıktan Sonra Neler Yapılmalıdır?”] [irp posts=”435″ name=”Askerde Sigara Fiyatları Daha Mı Ucuz?”] asker malzeme listesi ne almaliyim

Usta Birliği İle Acemi Birliği Arasındaki Farklar” yazısında bir düşünce

  1. ceyhun avatarı
    ceyhun diyor ki:

    acemi birliği yerinde alışma ve öğrenme sürecini geçtikten sonra usta birliği için belirlenecek görev yeri neye göre oluyor. yine acemi birliği yerinde usta birliği dönemi de geçirilebilir mi. (virüs nedeniyle usta birliği yerinin acemi birliği yerinden farklı tutulmamaya çalışılacağı bilgisi ne kadar doğru)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?