Yeni Bedelli Askerlik Ücreti, Kura Tarihi ve Başvurular

yeni bedelli askerlik yedek astsubaylik

Milli Savunma Bakanlığı bedelli askerlik ve yeni askerlik sistemi ve yeni bedelli sistemi ile ilgili detayları duyurdu. Yeni bedelli askerlik ücreti ve kuraların başlayacağı tarihler belli oldu. Madde madde yeni bedelli askerlik sistemi hakkında merak edilenler ve yedek astsubay-subaylık ile ilgili detaylar…

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi Hakkında Bilgi

1.) Yeni bedelli askerlik başvuruları 16 Temmuz 2019’da başlıyor.

2.) Kuralar 2020 Ocak ayında yapılacak ve duyurusu gerçekleşecek.

3.) Yeni bedelli askerlerin silahaltına alınması ve ilk celpler 2020 Mart ayında başlayacak.

4.) En merak edilen konu; 26 Haziran 2019’da yoklama kaçağı, bakaya veya saklı durumda olanlar. Bu kişiler 1 Kasım 2019’a kadar bedelli askerliğe başvurabilecekler.

5.) Diğer hak sahiplerinde ise bedelli askerlik son başvuru tarihi 31 Aralık 2019.

6.) Yeni bedelli askerlik ücreti 33 bin 230 TL.

7.) Ödemelerin yapılacağı noktalar: Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ile PTT şubelerine veya mal müdürlükleri

8.) 2020 yılında askere gitmesi gereken 2000 doğumlular ve bunlarla işleme tabi daha yaşlı (1999, 1998 vb.) yükümlüler de 16 Temmuz-31 Aralık 2019 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden veya askerlik şubesi başkanlıklarından bedelli askerlik, yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/er başvurularını yapabilecekler.

9.) Dövizle askerlikte her şey devam. 2019 yılı dövizle askerlik ücreti ise 5 bin 442 avro (35 Bin) oldu.

yeni bedelli askerlik ucreti

Yedek Astsubay ve Yedek Subaylık İle Açıklanan Detaylar

1.) Yedek subay ve yedek astsubay olma hakkına sahip olanlardan 2019’da silah altına alınmak isteyip yoklaması olmayanlar: 16-31 Temmuz 2019 tarihleri arasından e-Devlet veya askerlik şubelerinden yoklamalarını yaptırmaları gerekecek.

2.) Yedek astsubay olmak istiyorsunuz; iki veya üç yıllık meslek yüksek okulu mezunu ve yoklama kaçağı statüsünde bulunuyorsanız 31 Temmuz 2019’a kadar yoklamanızı yaptırmanız gerekiyor. Şansınızı deneyip bu yoklamanızı gerçekleştirin, şayet bu işlemi yapmazsanız doğrudan er/erbaş olarak askerlik yapacaksınız.

3.) Bedelli askerlik, yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/er olarak yapmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet veya askerlik şubesinden tercih belirterek bu işlemi gerçekleştirecek.

4.) Bu tercihler sonrasında şartlara uygunluk durumunuz onaylanırsa yedek subay veya yedek astsubay olabileceksiniz. Bu tamamen şans diyebiliriz.

Konuyla ilgili Askeralma Genel Müdürlüğü’nün ilgili duyurusu:

Yeni bedelli askerlik sistemi tsk

asker malzeme listesi ne almaliyim

Yeni Bedelli Askerlik Ücreti, Kura Tarihi ve Başvurular” yazısında bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?