Bedelli askerlik seti modellerimiz Temel, Tavsiye ve Her Şey Dahil olarak üçe ayrılıyor. İhtiyacınıza ve bütçenize göre asker setlerinin aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bedelli Askerlik Seti

Bedelli askerlik seti ve asker setleri; asker tişörtü, asker donu, asker çorabı, onlarca asker malzemeleri ve asker paketleri uygun fiyata Asker Kolisi’nde!

Her Türk gencinin hayatında önemli bir dönüm noktası olan askerlik, mevcut sistemde ister 6 ay ister bedelli olarak yapılabiliyor. Süreler farklı olsa da askerlik sürecinde benzer ihtiyaçlar hasıl olmaktadır. Bedelli askerlik seti ile özellikle acemi askerlerin ihtiyaç duyabilecekleri en temel malzemelerin temin edilmesi sağlanmaktadır. Askerde ihtiyaç duyabileceğiniz temel malzemeleri yanınıza almazsanız özellikle ilk günler büyük bir pişmanlık yaşayabilirsiniz.

Askere giden herkese Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından istihkaklar verilmektedir. Ancak istihkak verilmeden önce ve verildikten sonra da bazı ihtiyaçlar ortaya çıkabilir. Bu tür sorunların ortaya çıkmaması ve ihtiyaç duyduğunuz andan itibaren gerekli tüm malzemeleri elinizin altında bulmak için bedelli askerlik paketi işinize bir hayli yarayacaktır. Asker Kolisi, bedelli ve acemi askerlik setleriyle tüm askeri malzeme ihtiyaçlarınızda sizin yanınızdadır.

Bedelli Askerlik Seti Yazlık ve Kışlık Modeller

Kışın askere gideceklerin yanlarına birçok farklı parça eşya alması gerekiyor. Bu eşyalar arasında özellikle içlik ve çoraplar ilk sırada yer alacaktır. Askerde uzun süre dışarda vakit geçirileceği için mutlaka içinize kalın kıyafetler giymeniz gerekir. Termal içlikler ve termal çoraplar mutlaka yanınıza almanız gereken ürünler arasında bulunuyor.

Bedelli asker malzeme seti içinde de yer verilen bu tür ürünler arasında birçok temel ihtiyaç malzemesi yer alıyor.

 • Dört mevsim kullanılan Temel Asker Seti
 • Dört mevsim kullanılan Tavsiye Asker Seti
 • Dört mevsim kullanılan Her Şey Dahil Asker Seti

Her ihtiyaca yanıt verecek farklı paket seçenekleri sayesinde sadece ihtiyaçlarınızdan oluşan temel paketleri güvenli bir şekilde tercih edebilirsiniz. İç çamaşırlarından termal içlik ve çoraplara, terlik ve tabanlıklardan, tıraş ve kişisel bakım setlerine kadar bedelli askerlikte ve normal askerlik süresi boyunca ihtiyaç duyulabilecek tüm malzemeler asker setleri içinde yer almaktadır.

Bedelli Askerlik Paketi Malzeme Listesi

Bedelli olarak askere gidecek kişiler tarafından yapılan en büyük hatalar arasında yedek eşya götürülmemesi olmaktadır. Çoğu kişi tarafından kısa süreli bir süreç olması nedeniyle bedelli askerlikte çok az bir malzeme götürülmektedir. Ancak askerde zaman çok daha yavaş ve farklı akacağı için mutlaka yanınızda askerlik için gerekli temel malzemeleri bulundurmanız şarttır.

Bedelli asker malzeme seti içinde yer verilen ve en temel düzeyde mutlaka yanınıza almanız gereken ürünlerden bazıları ise şöyledir:

 • İç çamaşırları,
 • Bot boyası, parlatıcı ve sünger,
 • Ayak ve pişik pudrası,
 • Tabanlık,
 • Boyuna asmalı asker cüzdanı,
 • Tuvalet kağıdı,
 • Dikiş seti,
 • Tıraş malzemeleri,
 • Kirli – temiz torbası vb.

İstihkaklarınıza ek olarak yedek birçok malzemeyi yanınıza almanız gerekiyor. Kişisel bakım ürünlerinizi de ihmal etmeden temel bedelli askerlik paketlerini alarak tüm ihtiyaç duyacağınız malzemeleri yanınızda bulundurabilirsiniz. Bedelli askerlik seti içinde sizin için tüm gerekli malzemeleri bir arada sunarak tek bir paket ile aradığınız tüm ürünlere ulaşma fırsatı sunuyor.

Bedelli Askerlik Fiyatları

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bedelli askerlik ücretleri belirli dönemlerde güncellenmektedir. Her dönem mevcut ekonomik koşullara ve diğer değişkenlere bağlı olarak bedelli askerlik ücretleri değişmektedir. Hem bedelli askerlik ücretleri hem de askere gidecekler için hazır asker setlerinin fiyatları da bu nedenle farklılık gösterebilir. Bedelli olarak askere gidecekler için her zaman en uygun askerlik setleri ile tam destek veriyoruz.

Bedelli askerlik seti kışlık ve yazlık setler arasından ihtiyaçlarına göre seçimlerde bulunacak tüm asker adaylarının en ekonomik şekilde bu ürünleri satın almaları mümkündür. Askerlik için tek tek ihtiyacınız olacak ürünleri satın almak yerine, paket şeklide satın alarak daha ekonomik olarak bu malzemeleri temin edebilirsiniz. Bütçe dostu askeri malzeme ve bedeli askerlik setlerimizle Asker Kolisi olarak her zaman yanınızdayız.

Bedelli Askerlikte İç Çamaşırı Veriliyor Mu?

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından askerlerin tüm ihtiyaçları istihkak adı altında karşılanmaktadır. Üniformalarından iç çamaşırına, tıraş setinden diğer gerekli malzemelere kadar birçok ürün askeriye tarafından temin edilir. Ancak bu ürünler her zaman askerlik süresi boyunca yeterli olmayabilir. Bedelli askerlikte iç çamaşırı en önemli konular arasında yer alacağı için mutlaka istihkaklarınız dışında yedeklerinizin de olması gerekmektedir. Özellikle yazın askere gidecek kişilerin daha sık terleyeceği için bedelli askerlik seti yazlık paketleri tercih ederek iç çamaşırı sayısının daha fazla olduğu paketleri seçmeleri önerilmektedir.

Askerde bağlı olduğunuz birliğin ve komutanlığın belirlemiş olduğu iç çamaşırı renklerine uygun olarak birçok bedelli askerlik seti içinden size en uygun olanı seçebilirsiniz. Askere gitmeden önce satın alacağınız bu setler işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Askerlik süresi boyunca ister bedelli ister normal askerlik süreci olsun fark etmeksizin herkes için gerekli temel malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler ile çok daha rahat bir askerlik dönemi geçirmeniz mümkündür.

Askere Giderken Havlu Alınır Mı?

Askerlerin ihtiyacı olabilecek tüm malzemeler askeriye tarafından karşılanmaktadır. Ancak istihkakınız özellikle acemi askerliğe gittiğiniz ilk anda hemen verilemeyebilir. İstihkaka kapsamında havlu verilse de yanınızda mutlaka yedek havlu götürmeniz önerilir. Askere giderken el ve yüz havlusundan banyo havlusuna kadar gerekli malzemeleri mutlaka yanınızda götürmeniz önerilmektedir. 12’li asker seti ya da diğer setler arasından doğru tercihlerde bulunarak havlu, terlik ve banyo setlerini de temin etmeniz mümkündür.

Askerde neye ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli olmaz. Bu süreçte her zaman tedarikli olmak ve yanınızda mutlaka yedek havlu ve iç çamaşırı gibi unsurları bulundurmak birçok açıdan fayda sağlar. Asker seti: kışlık ve yazlık olmak üzere farklı paketler kapsamında da temin edilebilir. Bu sayede askere gideceğiniz mevsimlere ve diğer kişisel ihtiyaçlarınıza göre size en uygun bedelli askerlik setini tercih edebilirsiniz.

Acemi – Bedelli Asker Malzemeleri Setinde Neler Var?

Bedelli askerlik setlerinin içinde birçok farklı malzeme bulunuyor. Askerde ihtiyacınız olabilecek birçok malzemeye yer verilen bu paketleri tercih ederek sorunsuz bir askerlik süreci yaşamanız mümkündür. İster 6’lı asker seti ister diğer daha büyük ya da temel bedelli askerlik setleri ile birçok ürüne tek paket ile ulaşılabilir.

Acemi – bedelli asker malzemeleri setleri içinde yer alan bazı malzemeler kısaca şunlardır:

 • Askeri fanila (kollu/kolsuz),
 • Askeri Boxer (don),
 • Asker çorabı,
 • Bot boyası,
 • Bot vatkası,
 • Tuvalet kağıdı,
 • Banto jileti,
 • Tıraş malzemeleri,
 • Sabun kutusu,
 • Metal dolap askısı,
 • Temiz – kirli çamaşır torbası,
 • Dikiş seti,
 • Tabanlık vb.

Tercih edeceğiniz bedelli askerlik setlerinin yazlık ya da kışlık olup olmadığı detaylarına dikkat etmeniz önerilmektedir. Bedelli askerlik süresi boyunca mevsimlere göre de ihtiyaçlarınız değişebilir. İster bedelli ister normal askere gidin fark etmeksizin bu tür temel malzemelere mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Bedelli Askerlik Seti Almak Neden Önemli?

Askere gitmeden önce birçok kişinin yaptığı hataların başında eksik malzemeler ile askere gitmek yer almaktadır. Aynı hatalar bedelli olarak askere giden kişiler tarafından sık yapılmaktadır. Özellikle temel bazı ihtiyaç ürünlerinin alınmaması çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Bedelli askerlik başvurusu sonrasında askerde ihtiyaç duyulacak temel eşyaların neler olduğunu araştırarak en doğru askerlik setlerini temin etmeniz gerekiyor.

Bedelli askerlik seti kapsamında yazlık ve kışlık en iyi ürünlere Asker Kolisi güvencesi ve kalitesiyle kolayca ulaşabilirsiniz.

 

s

<p style=”text-align: center;”>Bedelli askerlik seti modellerimiz Temel, Tavsiye ve Her Şey Dahil olarak üçe ayrılıyor. İhtiyacınıza ve bütçenize göre asker setlerinin aşağıdan inceleyebilirsiniz.</p>

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?