24,90

Asker İç Çamaşır

Askeriyede sadece üniformalar değil, askerlerin iç çamaşır ve çorap renkleri de birbirinden farklıdır. Hava, kara ve deniz kuvvetleri için farklı kıyafet standartları belirlendiği için asker iç çamaşırı tercih edilirken mutlaka bu tür standartlara dikkat edilmesi gerekiyor. Askerde belki de en çok ihtiyacınız olacak malzemeler arasında iç çamaşırları ilk sırada yer almaktadır. Askerde iç giyim ürünlerinin de önem teşkil etmesi nedeniyle doğru asker malzemelerini tercih etmeniz gerekiyor.

Pamuklu kumaşlardan üretilen ve askerlerin gün içinde rahat etmelerini sağlayacak iç çamaşırlar özel olarak üretilmektedir. Cildi tahriş etmeyen ve alerjik reaksiyona neden olmayan ürünler ile askerde uzun süre rahat etmeniz sağlanır. Asker boxer ve atlet gibi iç çamaşır ürünlerine TSK standartlarına uygun bir şekilde Asker Kolisi sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Asker Tişörtü Modelleri

Asker tişörtü olarak da bilinen asker fanilası ve atlet modellerinde mutlaka bağlı olduğunuz kuvvet komutanlığının standartlarına göre ürünleri tercih etmeniz gerekecektir. Örneğin havacı erler için füme iç çamaşırı renkleri kullanılmaktadır. Karacılar için belirlene renkler ise yeşildir. Bu gibi detaylara dikkat ederek asker tişörtlerinizi tercih etmeniz gerekecektir. Askeri iç çamaşırı setleri hazırlanırken yazlık ve kışlık kullanıma uygunluğu kadar, hangi birimlere yönelik olduğu da önemli bir kriterdir.

Askere gitmeden önce mutlaka yanınıza yedek iç çamaşır ve çorap gibi temel ürünleri alarak çantanızı buna göre hazırlamanız önerilmektedir. Asker çantanızda bu tür yedek ürünlere ne kadar çok yer verirseniz askerde o kadar çok rahat edebilirsiniz. Asker tişörtü ve iç çamaşırı ürünleri seçerken belirlene renk standartlarının dışına çıkmamaya özen gösterin. Hem iç çamaşırı hem de çorap ve içlik renkleri gibi unsurlar son derece önemlidir.

Asker Çorabı ve Atleti

Askerde en çok ihtiyaç duyacağınız malzemeler arasında çoraplar ilk sırada yer almaktadır. Özellikle günün büyük bölümünde ayağınız botun içinde kalacağı için düzenli olarak çorap değiştirmeniz gerekecektir. Askerde çamaşır günleri sınırlıdır. Bu nedenle yedek kıyafetler temin etmek önemlidir. Asker çorabı alırken bu tür kriterleri de düşünerek yedek birçok çift çorap götürmeniz tavsiye edilir. Bu sayede askerliğiniz boyunca daha rahat hissedebilir ve çoraplarınızı veya iç çamaşırlarınızı sık sık değiştirebilirsiniz.

Asker çorabının yanı sıra askerde en çok ihtiyacınız olacak diğer bir iç giyim ürünü ise asker atleti olacaktır. Asker atleti ve boxer tercihlerinin de mutlaka belirlenen standartlara göre yapılması gerekiyor. Tüm bu asker setlerine en güvenilir askeri malzeme satışı gerçekleştiren Asker Kolisi üzerinden ulaşarak, askere gitmeden önce ihtiyacınız olan tüm ürünleri hemen temin edebilirsiniz.

Asker Boxer ve İç Çamaşır Setleri

Asker iç çamaşırı setleri içinde birçok farklı ürüne yer verilmektedir. Özellikle acemi ya da bedelli askerlik sürecinde çamaşır yıkamaya pek vaktiniz olmayacağı için yedek kıyafetler bulundurmak son derece önemlidir. Asker donu ve iç çamaşır ürünlerin askere gitmeden önce temin ederek daha rahat bir askerlik dönemi geçirmeniz mümkündür.

Askerde ihtiyacınız olacak başlıca iç çamaşırları ve malzemeler arasında kısaca şunlar yer almaktadır:

 • Asker donu (boxer),
 • Kışlık askeri havlu çorap,
 • Askeri kolsuz atlet,
 • Asker fanilası,
 • Termal askeri içlik takımı,
 • Standartlara uygun bere, eldiven ve boyunluk,
 • Askeri uzun nano termal çorap vb.

Hava, deniz ve karacılar için özel olarak üretilen tüm askeri iç çamaşırı ürünlerine Asker Kolisi sayesinde ulaşmak mümkün. Asker iç çamaşırı tercihlerinde renk standartlarından kaliteye kadar birçok detayı gözden geçirdikten sonra bu ürünleri tercih etmeniz önerilmektedir. Askere gitmeden önce mutlaka yedek iç çamaşır ve çoraplar ile doğru bir set oluşturmanız gerekecektir. Bedelli ya da acemi askerlik süreci boyunca ihtiyacınız olan tüm ürünlere tek bir yerden kolayca ulaşmanız mümkündür.

Asker İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

Askerlerin günlük yaşantılarında rahat etmelerini sağlamak ve hareket kabiliyetlerini kısıtlamamak üzere özel olarak tasarlanan asker iç çamaşırı ürünleri doğru seçilmelidir. S, M, L, XL, XXL gibi her bedene uygun boyutları ve 3’lü, 6’lı, 12’li, 18’i gibi setler şeklinde de temin edilebilir olmasıyla ihtiyaçlara yanıt vermektedir. Askere gitmeden evvel iç çamaşırı ya da diğer malzemeleri alırken birçok detaya dikkat edilmesi gerekiyor. Asker boxer atlet modelleri arasından seçimlerinizi yaparken iç çamaşırlarının şu özelliklere sahip olması gerekir:

 • Bedeninize göre en uygun ölçüler seçilmelidir.
 • Hava, kara, deniz kuvvetlerine uygun standartlarda renklere sahip olmalıdır.
 • Dayanıklı, pamuklu ve cilde hasar vermeyen kaliteli kumaştan üretilmelidir vb.

Ekonomik asker iç çamaşırı seçenekleri sayesinde ihtiyacınız olan askeri iç çamaşır ürünleri ve diğer temel malzemelere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Askere giderken alınması gereken temel ürünlerin tümüne Asker Kolisi üzerinden ulaşarak kolayca askeri malzemeleri temin edebilirsiniz.

Askeriyede İç Çamaşırı Veriyorlar Mı?

Askerde tüm erler ve personeller için istihkak olarak 2’şer adet iç çamaşırları da verilmektedir. Ancak askere giderken iç çamaşırı alınmasının nedeni her ne kadar askeriye tarafından bu ürünler verilse de mutlaka yedek çamaşırların da bulundurulması gerekmektedir. Acemi ve bedelli askerlik süreçlerinde erlere istihkak olarak iç çamaşırı da verilmektedir. Ancak özellikle acemi birliğinde çok sık iç çamaşırlarınızı değiştirmek zorunda kalacağınız için mutlaka yedeklerini temin etmeniz gerekiyor.

Askere gitmeden önce satın alacağınız asker iç çamaşırı renkleri de büyük önem arz ediyor. Denizci asker iç çamaşırı rengi ile havacı ve karacı askerler için iç çamaşırı renkleri birbirinden farklıdır. Her biri farklı standartlara sahip olan iç çamaşırları arasından en doğru ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor.

Askerde Yeşil Boxer Zorunlu Mu?

Askerde sanıldığının aksine tüm askerler aynı renk iç çamaşırı giymezler. Hava, kara ve deniz kuvvetlerine bağlı askerler için farklı renk iç çamaşırları belirlenmiştir. Örneğin havacı askerler füme renkler giyerken, asker yeşili boxer karacı askerler tarafından giyilmektedir. Bu nedenle askere gitmeden önce askere gideceğiniz yer açıklanmadan alışveriş yapmanız önerilmez.

Katılmanız istenen askeri birliğin belirlenmesinin ardından iç çamaşırı, çorap ve diğer alışverişlerinizi yaparken mutlaka belirlenen standartlara uygun ürünleri seçmeniz önerilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde faaliyet gösteren kuvvet komutanlıklarının tümü farklı kılık kıyafet standartlarına sahiptir. Bu nedenle askeri giyim alışverişleri yapılmadan önce ürünlerin renk ve diğer detaylarına dikkat edilerek seçilmesi gerekiyor.

Asker İç Çamaşır Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Askeri iç çamaşırı alırken birçok detaya dikkat etmeniz gerekecektir. Bu detaylar arasında ilk sırada renk tercihleri geliyor. Renklerin belirlene standartlara uygun olması şarttır. Buna ek olarak asker iç çamaşırı alırken dikkat edilmesi gereken diğer konular ise kısaca şunlardır:

 • Doğru renkler seçilmelidir,
 • Kendi bedeninize uygun olmalıdır,
 • En az birkaç çift olarak alınmalıdır,
 • Ürün kalitesi ve rahatlığın bakılmalıdır,
 • Acemi – bedelli askerlik setleri tercih edilmelidir vb.

Asker ihtiyacınız olabilecek tüm ürünlere acemi ve bedelli askerlik setleri ile kolayca tek bir set ile ulaşmak da mümkündür. Her şey dahil asker setleri sayesinde asker iç çamaşırı başta olmak üzere ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünler kolayca ulaşma şansı elde edilebilir.

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?