yazlik havacı asker kolisi banner kislik havacı asker seti banner

Havacı Asker Malzemeleri

Askere gitmeden önce yanınıza almanız gereken temel bazı malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler arasında iç çamaşırları, içlik, çorap gibi temel ürünler ilk sırada yer alıyor. Havacı asker malzemeleri ise Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev alacak acemi askerlerin acemi birliğine katılmadan önce mutlaka tercih etmeleri gereken ürünler arasında yer alıyor.

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı bünyesinde tüm havacı askerler burada eğitim almaktadır. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde burada eğitim görecek acemi ve bedelli askerlerin ise kıyafet yönetmeliklerine uygun olarak askerlik görevlerini ifa etmeleri gerekiyor. Kütahya bedelli askerlik kıyafet seçenekleri ve askerde ihtiyacınız olan tüm malzemelere ise tek bir adresten hemen ulaşabilirsiniz.

Havacı Asker Setleri

Askerliğini hava kuvvetlerine bağlı olarak yapacak erlerin mutlaka havacı asker setlerini tercih ederek birliklerine bu şekilde katılmaları gerekiyor. Özellikle acemi birliğinde istihkakınıza ek olarak yanınızda götüreceğiniz bu ürünler sayesinde çok daha rahat bir acemi askerlik dönemi geçirmeniz mümkündür. Askerde gerekli olan temel malzemeleri asker setleri ile temin ederek askerliğiniz boyunca rahat edebilirsiniz.

Askerdeyken günlük kullanımda gerekli olacak iç çamaşırı ve çorap gibi temel malzemelerin yedeklerine sahip olmak özellikle çok sık eğitim göreceğiniz için işinize yarayacaktır. Havacı asker seti kapsamında kısaca şu ürünlere yer verilmektedir:

 • Havacı er fanila,
 • Siyah bere, eldiven, boyunluk,
 • Siyah kışlık çorap,
 • Havacı asker boxer,
 • Bot boyası ve fırçası,
 • Bot tabanlığı,
 • Tıraş ve banyo setleri,
 • Dikiş seti,
 • Sabun kutusu,
 • Ayak kokusu önleyici toz,
 • Metal askı,
 • Banyo jileti vb.

Temel askerlik setlerini tercih ederek askere gitmeniz halinde çok daha rahat bir askerlik dönemi geçirmeniz mümkündür. Hava ve karacı erler için kıyafet yönetmelikleri farklı olacağı için mutlaka kendi birliğinize uygun ürünleri satın almanız önerilir.

Kütahya Bedelli Askerlik Kıyafet ve Asker Malzemeleri

Havacı erlerin tümü Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı bünyesinde acemi birliğini tamamladıktan sonra Türkiye genelinde çeşitli noktalara gönderilmektedir. Bu nedenle ilk olarak Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’na yönelik askeri malzemeleri temin etmeniz önerilmektedir.

Birliğinize katıldıktan sonra üniforma ve diğer birçok gerekli ürün istihkak olarak askerlere verilmektedir. Ancak bu istihkaklar her zaman yeterli olmayabilir. Havacı asker fanila ve diğer tüm malzemelerin yer aldığı temel havacı askeri setler ile tüm malzemeleri eksiksiz olarak temin edebilirsiniz. Asker Kolisi güvencesiyle tüm askeri malzemeler tek bir adres üzerinden en uygun fiyat avantajları ile ulaşmanız mümkündür.

Havacılar Ne Renk Giyiyor?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde faaliyet gösteren tüm kuvvet komutanlıkları kendilerine özel renk ve kamuflajlar kullanmaktadır. Bu kapsamda Hava Kuvvetleri Komutanlığı ise genelde mavi ve gri, füme renkler tercih etmektedir. Üniformalar hali hazırda birliğiniz tarafından sizlere verileceği için üniformayı dışardan temin etmeniz mümkün değildir. Ancak üniforma içine giyeceğiniz içlik, çamaşır ve diğer ürünler için yine bu yönetmeliklere uygun ürünleri temin etmeniz gerekiyor.

Hava, kara ve deniz erleri için farklı kıyafet renkleri belirlenmiştir. Havacı asker kıyafetleri iç çamaşırı tercihlerinde de yine belirlenen bu renklere göre uygun ürünlerin tercih edilmesi şarttır. Askerde sorun yaşamamak için havacı erlere uygun temel askeri malzemeleri sizler için sunuyoruz. Havacı asker setlerini tercih ederek güncel kıyafet yönetmeliklerine uygun olarak kolayca askere gitmeden önce gerekli malzemelerin tümünü temin edebilirsiniz.

Havacı Erler Ne Giyer?

Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kısa süre önce erler ve diğer personelleri için kamuflajlar güncellenmiştir. Havalılık kıyafetleri genelde koyu gr üzerine kuruludur. Mavi ve açık tonların hakim olduğu yeni üniformalara ek olarak iç çamaşır renkleri de daha çok füme ağırlıklı olarak belirlenmiştir. Askerde baştan aşağı belirlenen tek tip ve belirli standartlara uygun olarak giyinmek son derece önemlidir. Bu nedenle havacı asker setlerini tercih ederken renk seçeneklerine de bakılması gerekiyor. Havacı asker malzemeleri arasında seçimlerinizi mutlaka belirlenen standartlara uygun olarak yapmanız gerekiyor.

Güncel kılık kıyafet yönetmeliklerine uygun olarak gönül rahatlığıyla seçeceğiniz havacı asker malzemeleri ile özellikle acemi askerlikte çok daha rahat etmeniz mümkündür. Bedelli askerlik için de özel setleri tercih ederek ihtiyacınız olan tüm ürünler tek bir çatı altından ulaşabilirsiniz.

Askerde Havacı Olan Ne Renk İç Çamaşırı Giyer?

Havacı asker kıyafetleri iç çamaşırı rengi füme olarak belirlenmiştir. Havacı er fanila/atlet ve baxer/don renklerinde acemi ve bedelli askerlerin belirlenen bu renklere göre giyinmesi gerekiyor. Her ne kadar üniformanın altından görünmediği müddetçe iç çamaşır seçimleri serbest bırakılsa da birliğinize göre bu detaylar size sorun oluşturabilir. Bu nedenle iç çamaşırı tercihlerinizde de mutlaka hava kuvvetleri tarafından belirlenen standartlara uygun ürünleri temin etmeniz şarttır.

TSK standartlarına uygun olarak üretilen kaliteli havacı asker setlerini tercih ederek çok daha rahat bir askerlik dönemi geçirebilirsiniz. Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’na katılmadan önce yanınıza asker setlerini alarak askerde ihtiyacınız olabilecek her türlü ürüne kolayca ulaşabilirsiniz. Askerde havacı olan erler ve tüm personellerin belirlenen kıyafet şartlarına uymaları gerekiyor. İç çamaşırı renklerinden diğer kişisel eşyalara kadar tüm detayları sizler için düşünen Asker Kolisi, askerde hiçbir sorun yaşamamanız için ihtiyacınız olan tüm seçenekleri asker setleri ile sizlere sunmaktadır.

Askerde Çorap Rengi Önemli Mi?

Askerde iç çamaşırı kadar çorap renkleri de önem arz etmektedir. Havacı erler için füme iç çamaşır renkleri ön planda yer alırken, çorap, bere ve eldivenler de ise siyah renkler kullanılmaktadır. Eldiven, bere, boyunluk ve çoraplar siyah renk seçeneklerine göre tercih edilmelidir. Özellikle kışın askere giderecek kişilerin mutlaka termal çorapları ve içlikleri tercih ederken bu renk detaylarına dikkat etmeleri gerekiyor. Her şey dahil havacı bedelli asker setleri Kütahya havacı asker malzemeleri sayesinde askere giderken ihtiyacınız olacak TSK standartlarına uygun tüm ürünlere güvenle sahip olabilirsiniz.

Askerde çorap renkleri ve diğer tüm kılık kıyafet seçenekleri belirlen standartla uygun olarak seçilmelidir. Çorap renklerinde de havacı askerler için siyah renk belirlenmiştir. Siyah bot çoraplarını seçerek çantanızı buna göre hazırlamanız önerilmektedir. Askere gidecek kişilerin yanına mutlaka alması gereken yedek ürünler arasında çoraplar ilk sırada yer alacağı için birçok çift siyah asker çorabı temin etmeniz önerilir. Havacı asker setlerimizde de bu ihtiyacınıza yanıt veriyoruz.

Kütahya Havacı Asker Kıyafetleri Nelerdir?

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’na katılacak bedelli askerler ve acemi erler için belirli kılık kıyafet şartları bulunmaktadır. İç çamaşırında füme, çorap, boyunluk, bere ve eldivenlerde ise siyah renk tercih edilmelidir. Asker setleri sayesinde bu detayları tek tek incelemenize gerek kalmadan kolayca TSK standartlarına uygun ürünleri seçebilirsiniz. Kütahya havacı asker kıyafetleri ve askeri diğer tüm malzemeler için doğru ürünleri tercih etmek önemlidir.

Hava kuvvetlerinde askerliğini yapmak üzere hazırlık yapan acemi – bedelli erler başta olmak üzere, Asker Kolisi sayesinde tüm askeri malzemelere ve asker setlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Havacı asker malzemeleri ve daha fazlasına Asker Kolisi güvencesiyle hemen ulaşabilirsiniz.

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?