Kışlık Asker Setleri & Bedelli Asker Kolileri

Kışlık asker malzemeleri askerlik görevini yerine getirecek olan kişilerin kışlada ihtiyaç duyabilecekleri her eşya ve malzemenin yer aldığı setlerdir. Kış aylarında askerlerin onları soğuktan koruyacak kıyafetlere ve eşyalara ihtiyaçları vardır.

Ülkemizde 20 yaşına gelen her erkek askerlik yapmakla yükümlüdür. Uzun dönem, kısa dönem ya da bedelli askerlik yapanlar fark etmeksizin yanınızda bulunması gereken eşyalar muhakkak götürülmelidir. Bu eşyalar için eskiden alışverişe çıkılırdı fakat artık buna gerek kalmadı. Online olarak asker setlerinden sipariş verdiğinizde en kısa sürede adresinize teslim olur. Kışlık asker malzemeleri asker standartlarına uygun olarak hazırlanır.

Setlerin içlerindeki eşya miktarı olarak farklı seçenekleri vardır. Örneğin 6lı kışlık asker setlerinin içerisinde bulunan ürünler şunlardır:

Kollu ve kolsuz olmak üzere 6 tane fanila
6 tane boxer
6 tane kışlık asker çorabı
1 tane termal içlik seti (alt ve üst)
1 tane polar bere
1 tane polar eldiven
1 tane polar boyunluk
1 tane bot boyası
1 tane parlatıcı sünger
1 tane pudra
1 tane bot vatkası
1 çift bot tabanlık
1 tane bot kilidi
1 tane boyuna asılan cüzdan
1 tane rulo şeklinde tuvalet kağıdı
Valiz ve dolap kilidi
İğne ve 3 iplikten oluşan dikiş seti
Tıraş çantası
Jilet
Sabun kutusu
2 tane metal dolap askısı
Temiz çamaşır torbası
Kirli çamaşır torbası

Kışlık asker malzemeleri er ve erbaşların askerdeki tüm ihtiyaçlarını karşılar. Askerlik ülkemizde farklı bölgelerde gerçekleştirilir. Havada, dağda, denizde farklı görevler ile askerlik görevi yapılır. Zorlu şartlarda askerlik yaparsanız eşyalarınızın kaliteli ve dayanıklı olması gerekir. Asker malzemeleri sayesinde askerliğinizin daha konforlu bir şekilde geçer.

Nasıl sivil hayatınızda temizlik, kişisel bakım, kırtasiye ürünleri, dış giyim ihtiyaçlarınız varsa askerde de bu tür ihtiyaçlarınız olur. Tüm eşyaların bir arada olduğu koliler askerler için en avantajlı ürünlerdir.

Gittiği görev yerine ve askerlik yapacağı süreye göre en çok ihtiyacınız olan malzemelerin olduğu asker kolilerinden sipariş verebilirsiniz. Kışlık asker malzemeleri süresi ve yeri fark etmeksizin kolide olması gereken birtakım malzemelerden oluşur. Temel malzemeleri eğer tek tek mağazadan satın almak isterseniz hem zaman kaybı olur hem de daha çok maliyeti olur. Hem zamandan kazanmak hem de askere tamamen hazır olmanız için asker kolisi satın almalısınız.

Tüm malzemelere ulaşabileceğiniz internet sitesi sayesinde yanınıza almanız gereken eşyaların eksiksiz olduğundan emin olarak güven içinde askere gidebilirsiniz. Kışlık asker setleri satın alırken ürünleri ve setleri birbiriyle karşılaştırarak size en uygun modeli seçebilirsiniz. Farklı set seçenekleri olduğu için her bütçeye uygun seçenekler vardır.

Hazırlık yaparken bir şey unuttum mu diye düşünmek zorunda kalmazsınız. Paketler hazır halde sunulduğu için içeriğe göz attıktan sonra tek yapmanız gereken sipariş vermektir. Askerlik yaparken bazı eşyalar hayat kurtarıcı olur. Asker kolilerinin içinde tüm ihtiyaçlarınızı bulabilirsiniz. Kışlık asker setleri içinde temel eşyalar olarak birtakım malzemeler bulunmaktadır. Bot boyası, cüzdan, askılık, bot fırçası, tabanlık, tıraş çantası, tırnak makası, sabunluk, temiz ve kirli çamaşırlar için torba, çanta ve dolap kilidi, bot kilidi, nevresim takımı, ayak kokusu giderici, bot vatkası, el ve yüz havlusu, banyo havlusu, dolap askısı, kamuflaj çanta, not defteri, dikiş seti, çorap, kulak tıpası, boyunluk, eldiven gibi eşyalar seçeceğiniz koliye göre içerisinde bulunur.

Kışlık asker setleri içindeki eşyaları askeri görev bölgenize gitmeden önce tamamlamalısınız. Set halinde tümden alabilir ya da eğer eksiğiniz varsa parça olarak da sipariş verebilirsiniz. Kolide bulunan ürünler kaliteli ve sağlam malzemeden üretilmiştir. Hava koşullarına karşı dayanıklı olurlar. En önemli eşyalardan biri tıraş malzemeleri ve çantasıdır. Saçınızın ve sakalınızın bakımını bu set sayesinde aksatmadan ve kendinize zarar vermeden her gün kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

El ve yüz havlusu, tırnak makası, banyo havlusu, sabunluk ürünleri de kişisel temizliğiniz için kullandığınız ürünlerdir. Askerde tüm gün boyunca bot giydiğiniz için ayaklarınız ister istemez koku yapabilir. Eğitimde her zaman hareketli olacağınız için kış aylarında bile terleyebilirsiniz. Ayak kokusunu önleyici toz sayesinde sizi rahatsız edecek kokuyu engellemiş olursunuz. Kışlık asker setleri içinde 1 tane kirli çamaşır torbası 1 tane de temiz çamaşır torbası vardır. Bu sayede kirlileri temizlerden ayrı tutar ve hijyenik bir ortam sağlarsınız.

Botlar her ne kadar rahat olsa da uzun süre giyildiğinde ayaklarınızı rahatsız etmeye başlar. Ayaklarınızın zarar görmesini engellemek için asker kolilerinin içinde tabanlık bulunur. Tabanlık sayesinde ayaklarınız botların için da ha rahat olur. Bedelli asker kolileri içinde nevresim takımı bulunur. Normalde askeriyeye gittiğinizde size nevresim takımı verirler bu sebeple elinizde yedek olarak bulunmuş olur. Bu da yine kişisel temizliğiniz ve hijyen için önemlidir.

Not defteri ile görevleriniz için not tutabilir ya da sadece daha sonra hatırlamak istediğiniz anılarınızı yazabilirsiniz. Bedelli asker kolileri kış ayları için sizi soğuktan koruyacak boyunluk, eldiven, bere, çorap gibi malzemeleri bulundurur. Polardan üretilen bu malzemeleri dışarıda olduğunuz süre boyunca takarsanız soğuktan korunmuş olursunuz.

Kamuflaj çantası her asker setinde yoktur. Eğer özel olarak almak isterseniz setinize ekleyebilirsiniz. Dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilen çantalar su geçirmez olur ve zorlu koşullara dayanıklı olurlar. Eğer bir yakınınız için asker seti almak istiyorsanız eşyaları özenle seçmeniz gerekir.

Bedelli asker kolileri sabunluk, ortopedik tabanlık, bot vatkası, tıraş seti, çorap, havlu, bere, atkı, çanta, bot fırçası ve kilidi, şafak sayar, kırtasiye seti, dikiş seti gibi eşyalara sahip olur. Şafak sayar sayesinde yakınınız askerde geçirdiği süreyi daha net bir şekilde takip edebilir. Askerlik yapacak olan kişiler için özel olarak hazırlanan setler ihtiyaçlarınızı tamamen karşılamaya dönük olarak hazırlanır.

Hazırlık süreci eğer neye ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız sizin için stresli geçebilir. Asker kolileri sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı tek seferde alabilirsiniz. Bedelli asker kolileri 30 gün boyunca size tam yetecek şekilde hazırlanır. 6lı, 12li, 18li, 30lu gibi farklı büyüklüklere sahip olan kolilerden dilediğinizi seçerek sipariş verebilirsiniz. Uygun fiyat seçeneklerine sahip olduğu için herkesin alabileceği koliler eşyaları tek tek almaktan daha ekonomiktir.

Kulak tıkacı, tırnak makası, yara bandı, pudra, sabunluk gibi kişisel bakım için küçük ama gerekli eşyalar da eksiksiz şekilde kolilerin içinde bulunur. Askeri kışlık içlik her askerin kış aylarında temin etmesi gereken üründür. Alt ve üst olarak iki kısımdan meydana gelir. Özellikle doğu gibi soğuk bölgelerde askerlik yapacaksanız askeriyenin size verdiği üniformanın altına muhakkak içlik giymeniz gerekir. Hatta yatarken bile içliğinizi çıkarmamanız gerekir. Kışlık asker setlerinden aldığınızda içinde mutlaka içlik olmalıdır.

Setler hazırlanırken askeri standartlara uygun renklerde hazırlanır. Fanila, havlu, boxer gibi ürünler asker yeşili olur ve askerde kullanımına izin verilen renklerdir. Askeri setler mevsimlere göre farklı seçeneklere sahip olurlar. Eğer kış aylarında askere gidiyorsanız ve yazlık set alırsanız bu sizin için problem olur. Kışlık askeri bere yine askeri standartlarına uygun olacak şekilde kaliteli polar kumaştan üretilmiştir. Birçok seçeneğe sahip olan koliler sayesinde bütçenize uygun olan modeli seçebilirsiniz.

Temel setler genelde tercih edilen setlerdir. Özel olarak üretilen setler de vardır. Örneğin 30lu setleri tercih ederseniz içinde 30 tane fanila, 30 tane boxer gibi eşyalardan 30ar tane olur. Bu sayede çamaşırlarınızı yıkamak zorunda kalmadan her güne 1 tane giyerek tüm askerliğinizi geçirebilirsiniz. Kışlık askeri çorap ayaklarınızı soğuktan korur. Kış ayları fark etmeksizin askeri eğitimler ve görevler dışarıda yapılır. Bu sebeple ayaklarınızı koruyacak çoraplara sahip olmalısınız.

Kışlık aylara özel kıyafetlerin haricinde kişisel bakım ve hijyeninizi sağlayan ürünler de mevcuttur. El ve yüz kremi soğuğun cildinizi kurutması ve çatlatmasını önlemeye yarar. Eldiven, boyunluk, atkı gibi ürünler ise rüzgar geçirmez kumaştan üretilir ve kaliteli ürünlerdir. Kışlık askeri malzeme olarak şafak sayar saatleri ve kamuflaj çantaları da ekleyebilirsiniz. Özel üretim suya dayanıklı çantalar özellikle askeri görev ve tatbikat için araziye gidecek olan askerler için gereklidir. Her bedene uygun olarak üretilen asker kolilerinin içindeki malzemeleri bedeninize uygun olan şekilde almanız gerekir.

Özellikle kış aylarında askerlik yapacaklar için asker kolileri büyük önem taşır. Arazideki soğuğu yaşamadan bilemeyeceğiniz için kıyafetleriniz sizi tamamen korumalıdır. Kışlık asker malzemeleri ayrıca her askerin görevi olan nöbet için de gereklidir. Gündüz ve gece nöbetleri sırasında muhakkak içlik giymeniz gerekir. Mağazaları gezmek zorunda kalmadan online olarak sipariş ettiğinizde belirli saatler için ürün aynı gün kargoya verilir.

Asker setleri hazır halde geldiğinden hazırlanmak sizin için çok daha kolay bir süreç olur. Telaş etmenize gerek kalmaz ve askere içinizden rahat bir şekilde gidersiniz. Vatani görevlerini yapacak olan kişilerin rahat etmesi için oluşturulan asker setleri sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı tek seferde elde etmiş olursunuz.

Bol içeriğe sahip ürünler olduğu için seçeneğiniz çok olur. Yanımda çok eşya taşımak istemiyorum derseniz 6lı ya da 12lı setlere bakabilirsiniz. Eğer çamaşır yıkamakla uğraşmak istemiyorum derseniz de 30lu setler tam size göredir. Kırtasiye malzemeleri, dikiş seti, pudra, el ve yüz kremi, tıraş çantası, tırnak makası, jilet, cımbız, banyo havlusu, el ve yüz havlusu gibi kişisel temizliğiniz için ihtiyacınız olan her eşya mevcuttur.

Askerde çantanız ya da herhangi bir kıyafetiniz yırtılırsa bunu kendinizin dikmesi gerekir. Bu sebeple yanınıza muhakkak dikiş seti almalısınız. Kışlık asker seti uygun fiyat seçenekleri ile sipariş verilebilir. Askerlik sürecinde ihtiyacınız olan tüm ürünler set olarak size sunulur. Set içerisinde olan ürünleri tek parça olarak sipariş vermek istiyorsanız da ürünleri seçerek ödemesini yapmanız yeterlidir. Setlerin renkleri TSK kurallarına uygun olacak şekilde hazırlanır.

Günümüzde birçok kişi asker malzemelerini artık set halinde almaktadır. Eğer hepsini ayrı ayrı almak isterseniz mağazalarda eksik ürün olabilir. Aklınızdan çıkabilir ve askere teslim olduğunuzda her şey için geç olur. Bedelli askerlik yapıyorsanız çarşı izniniz olmaz. Uzun ya da kısa dönem askerlik yapıyorsanız da ilk çarşı iznine kadar dışarı çıkamazsınız.

Bu sebeple belli bir süre yalnızca yanınızda götürdüğünüz eşyalarla idare etmek zorundasınız. Eşyaların kaliteli ve doğru olması bu neden çok önemlidir. Eğer içlik olmadan askere giderseniz sizin için zorlu bir süreç olacak demektir. Kişisel temizlik ürünleri de aynı şekilde askerdeyken en önemli eşyaların başında gelir.

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?