Tek Tip Askerlik Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

tek tip askerlik suresi

Halk arasında son zamanlarda en çok merak edilen soru; “Tek tip askerlik ne zaman yürürlüğe girecek?”. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıkladığı yeni askerlik yasası pek çok kişiyi ilgilendiriyor. Binlerce asker adayı ve ailelerini ilgilendiren bu yeni sistem büyük bir merak ile bekleniyor. Tek tip askerlik sistemi son aylarda oldukça gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Henüz nihai karar verilmemiş olan bu sistem 3 ay zorunlu askerlikten oluşacak. Toplamda 9 ay olacak olan askerlik sisteminde isteyen kişiler 3 aylık zorunlu hizmeti yaparak bedel ödeyip askerliğini yapacak.

İsteyen kişiler ise 3 ayı tamamladıktan sonra geri kalan askerliğini yaparak ücret alabilecek.

Yeni askerlik sistemi ile TSK profesyonel askerliğe doğru evriliyor demek aslında yanlış olmaz. Çünkü yeni sistem ile birlikte yaş şartı aranmadan isteyen herkes bedelli askerlik hizmetinden faydalanabilecek. Bedelli askerlik ve benzeri gibi pek çok kolaylık yeni askerlik sistemi paketinin içinde yer alacak.

31 mart seçimlerinden öncesinde sözü verilen ve seçim sonrası hemen gündeme alınacağı bildirilentek tip askerlik ne zaman, yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek ile ilgili olarak bizler de konunun sıcak takipçisiyiz. 9 ay süreli olarak uygulanacak olan sistem pek çok kişi tarafından beklendiği bilinmektedir.

hulusi akar tek tip askerlik mujdesi

Tek Tip Askerlik Süresi 9 Ay

Askerlik sisteminin 9 aya indirilmesi ve 3 ayının zorunlu olması geri kalan günlerinin ise bedel ödeyerek yapılabilir olması pek çok kişi için büyük kolaylık imkanı sunmaktadır. Bunların yanı sıra bedelli askerlik konusunda bedeli de belli olmuştu, 31 bin lira bedel ödeyen tüm bireyler bedelli askerlik hizmetinden faydalanacak. Bedelli askerlik hizmeti ile bireyler temel askerlik hizmetini yaptıktan sonra bedelini ödeyerek geri kalan günlerini yapmayabilecek.

Bedelli askerliğin henüz hangi aşamada olduğu ve kesin kararın ne zaman verileceği gibi bilgiler elimizde bulunmuyor, sizler de bu konuda yaptığınız yorumlar ve duyumlar web sitemiz için yol gösterici olacaktır. Çünkü seçim sonrası kesin olarak gündeme gelecek denilen bu durum tam olarak ne zaman yürürlüğe gireceği ise merak konusu. Bu konuda bizler de meraklı bir şekilde bekliyor ve konuyu takip ediyor olacağız. Sizler de yorumlarınızla soru sorabilir cevap bulabilirsiniz.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?