Neden Askeri Yastık Kılıfı ve Nevresim Takımı Almalıyım?

askeri yastik kilifi nevresim takimi

Askerlik şartları her açıdan zorlayıcıdır. Özellikle eğitimlerin yoğun olduğu ya da zorlu bir bölgede askerlik yapanlar için şartlar daha kötüdür.  Kişisel bakımına ve hijyenine önem verenler askerde çok zorlanırlar. Bu yüzden de her eşyalarını özenle seçerler ve korurlar.

Askerde kullanılan tüm malzemeler dönüşümlü olarak kullanılmaktadır. Özellikle askeri nevresim takımı ve yastık kılıfı yıkandıktan sonra uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır. Çoğu zaman da askerde kullanılan nevresim takımları ve yastık kılıfları lekeli çıkmaktadır.  Bunun yanında toplu olarak yıkandığı için ya da uzun yıllar kullanıldığı için askeri nevresimler kirli olarak da çıkabiliyor.

Çoğu zaman asker yastık kılıfı ve nevresim takımı değiştirmek zor oluyor. Kirli ya da lekeli bir ürün denk geldiğinde bunu ifade ederek değiştirme durumu olmayabilir. Ayrıca uzun bir süre yıkanma durumu olmadığı için yatağınızdaki nevresim takımı ve yastık kılıfına önem veriyorsanız askere giderken nevresim takımı ve yastık kılıfı almalısınız.

asker nevresim takimi kogus

Askeri Nevresim Takımı ve Yastık Kılıfı Almak İçin 4 Sebep

Askerde nevresim takımından yastık kılıfına kadar birçok ürün gelirken getirilmektedir. Özellikle bu konuda titiz olanlar ve başkasına ait nevresimle yastık kılıfında uyumakta zorluk çekenler askere giderken bu ürünleri satın almalıdır. Sizlere askeri nevresim takımı ve yastık kılıfı almak için geçerli birkaç sebep sunalım;

  1. Askerde yastık kılıfı ve nevresim takımları sizden önce çok sayıda kişi tarafından kullanılabilir. Bu yüzden sadece size ait özel nevresim takımına ihtiyacınız olacaktır.
  2. Askerde nevresim takımlarının yıkanmasına rağmen aralarından uzun kullanıma bağlı ve titiz davranılmamasına bağlı kirli ya da lekeli ürünler çıkabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına sizler nevresim takımı ve yastık kılıflarınızı kendiniz götürmelisiniz.
  3. Askeriyede nevresim takımı ve yastık kılıfları yıkama ve dağıtım aşamasında yerlerde bekletilebiliyor. Buna bağlı olarak nevresimlere bakteriler bulaşabiliyor. Vücut direncinizin etkilenerek hastalıklara yakalanmamak adına kendi nevresim takımlarınızı götürmelisiniz.
  4. Asker yastık kılıfı bazı durumlarda bakteri taşıyabileceği için özellikle yüzde ve ciltte bazı hastalıkların oluşmasına yol açabilir. Bunu engellemek için yastık kılıfınızı önceden alarak götürmelisiniz.
askeri nevresim takimi
TSK standartlarına uygun askeri nevresim takımını askerkolisi.com’dan sipariş edebilirsiniz.

Askeri Nevresim Takımı ve Yastık Kılıfı Nasıl Seçilir?

Askeriyede her detay nizamı ve tekdüzedir. Bu yüzden mevcut uygulamanın dışına çıkamazsınız. Giydiğiniz tüm kıyafetler tek tip olacağı gibi askeri nevresimler ve yastık kılıfları da tek tip olacaktır. Askeriyede nevresim takımı ve yastık kılıfları mavi renkte üretilmektedir.

Asker mavisi yastık kılıfı ve nevresim takımı almadığınız takdirde kullanmanıza izin verilmeyecektir. Doğru renkte, ölçüde ve özellikte ürünü bulabilmeniz için askeri malzemeler satan işletme ya da web sitelerinden alışveriş yapmalısınız. Böylece tercih ettiğiniz nevresim takımı ve yastık kılıfını sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Askeri Yastık Kılıfı Kaç Tane Almalıyım?

Yastık kılıfı kişisel bir üründür. Başkasına ait nevresimleri kullandığımızda sorun olmasa da  yastık kılıfları gündelik hayatta da bize ait olmalıdır. Bu yüzden askerde yastık kılıfı almaya özen göstermeliyiz. Yastık kılıflarının kullanım süresi nevresim takımına göre daha kısadır. Yüzümüz cildimizin ve vücudumuzun en hassas bölgelerinden olduğu için yastık kılıflarımızı belirli aralıklarla değiştirmek sağlığımız açısından önemlidir.

askeri yastik kilifi
TSK standartlarına uygun yastık kılıfını askerkolisi.com’dan sipariş edebilirsiniz.

Askerler sağlığını ve kişisel hijyenini düşündüğü için asker yastık kılıfı mavi renkli olarak en az 2-3 tane alıyor. Böylece belirli aralıklarla yastık kılıfını değiştirebiliyorsunuz. Sizler de mutlaka askere giderken birkaç tane uygun yastık kılıfı almalısınız. Nevresim takımı daha serbest olsa da düzgün kullanabilmek adına 2-3 tane alınması sağlığınız ve rahatlığınız açısından iyi olacaktır.

Askeri nevresim takımı, yastık kılıfı ve çarşafları ayrı ayrı almak istiyorsanız Asker Kolisi’nin asker malzemeleri kategorisine bakabilirsiniz.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?