Askerlik Yerleri Açıklananların Mutlaka Yapması Gerekenler

askerlik yerleri aciklanan

Askerlik yeri açıklanan kişiler askerde neler götüreceklerini ve neler yapacaklarını merak ediyor. Askere giderken hangi eşyalar yanına alınmalı ve vatani görevi yapmak için yolar çıkarken yanımızda neler götürülmeli ya da götürülmemeli gibi sorular merak ediliyor. Askere giderken pek çok kişi bu konuda farklı tavsiyelerde bulunabilir ancak ben bizzat kendi deneyimlerimi bu sayfada sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizler de aklınıza takılan olursa bana yorum olarak sorabilirsiniz. Sorduğunuz soruları en kısa süre içinde cevaplamaya özen göstereceğime emin olabilirsiniz.

Tavsiyeler

Askere giderken öncelikle mutlaka yanınıza bir ipli ve boyuna asılabilen cüzdan almanızı tavsiye ederim. Çünkü bir takım eşyalarınızın kaybolmaması ve cüzdanınızın boşalmaması için bu tür önlemler her zaman faydalı olacaktır.

Diğer bir tavsiye olarak banyo malzemelerini mutlaka yanınızda bulundurun. Bunlara örnek olarak şampuan, lif, sabun, kulak temizleme çubuğu gibi eşyaları mutlaka yanınıza almayı unutmayın. Yüz havlusu ve banyo havlusu ise girişte size verilecektir.

Eğer askerliğiniz uzun dönem ise mutlaka yanınıza kişisel bakım aletlerini alınız. Örneğin tırnak makası, cımbız gibi eşyalar uzun dönemler için gerekli olabilecektir.

Eğer gideceğiniz yer soğuk bir iklim ise mutlaka yanınıza krem almanız önerilmektedir. Dudaklarınızın çatlamaması ve çatlayan dudaklarınıza bakım yapmak için mutlaka bir krem ve benzeri şeyler götürün. Vücut kremleri dudak kremleri bu yüzden önemli olabilir.

Eğer soğuk bir iklimde ise ve kış mevsimine denk geliyorsa mutlaka içlik götürün.

Yanınıza kilit almayı unutmayın, valiz kilidi burada en önemli şeyler arasında yerini alabilir. Mutlaka bir kilit alın.

Traş yapmak için traş bıçağı almanızda fayda vardır. Bol bol traş bıçağı götürebilirsiniz.

Ve en çok talep edilen sorulardan birisi de yanınıza tuşlu ve kamerasız bir telefon götürün. Yanınızda götüreceğiniz telefon ile sevdiklerinizle iletişime geçebilirsiniz. İyi bir saatiniz olursa pek çok şey için geç kalmazsınız. Bu telefon hem saat ihtiyacınızı görür hem de iletişiminizi sürekli kılacaktır.

Ankesörlü telefon kartı ya da askercell kartı ile günlük temel iletişim ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bunların dışında pek çok gerekli şey sizler bulabilirsiniz, yorum yazınız soru sorun cevap vereyim.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Askerlik Yerleri Açıklananların Mutlaka Yapması Gerekenler” yazısında 2 düşünce

 1. metin avatarı
  metin diyor ki:

  askercell hattını nereden ve önceden temin edebilirmiyiz.saç tıraşını nezaman olalım.pttkartsülüsü aldıktan sonramı geliyor.1.komd.eğt.tug.kh.vekh.bl./manisa merkez askeri kıyafetler rengi.teşekkürler.

  • admin avatarı
   admin diyor ki:

   Askercell’i Turkcell’den ya da gittiğinizde oradan temin edebilirsiniz. Acele etmeyin. Saç traşı size kalmış bir durum. Son 1-2 gün olması daha iyi olur. PTT kart sülüs sonrası geliyor. Manisa’daki kıyafetler normal asker ürünleri. Yani haki fanila, haki boxer ve haki çorap. Kütahya Hava Er Komutanlığı dışındaki tüm birliklerin giyim ürünleri aynı. Web sitemizde yer alan ürünler TSK standartlarına uygun. Satın alabilirsiniz. Şimdiden hayırlı teskereler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?