Askerde Vurulan Aşılar: Kaç Defa Aşı Yapılıyor?

askerde vurulan asilar

Askerde aşı yapılması oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmek için adeta bir zorunluluktur. Bu yüzden askere giden her birey için mutlaka zorunlu bir takım aşılar vardır. Bireyler bu zorunlu olan aşıları olduğu zaman bağışıklık sistemleri güçlenmektedir. Bağışıklık sisteminin güçlü olması demek daha az hasta olunması ve oluşacak olumsuzluklara daha az mağruz kalınması anlamına gelmektedir. Bu yüzden askerde vurulan 3 adet temel aşı vardır. Bu üç aşının birisi tetanoz aşısıdır. İkinci aşı ise menenjit aşısı olarak bilinir. Üçüncü ve son aşı ise kızamık aşısıdır. Bu aşılar askerde bireylere yapılır ve böylece askerler artık daha sağlam bir bağışıklık sistemine sahip olacaklardır.

Askerde yapılan aşıların boyutları konusunda oldukça fazla espri ve şehir efsaneleri dönmektedir. Özellikle askere gitmiş olan kişiler gitmemiş olan kişileri korkutmak ve daha fazla cesur olduğunu vurgulamak için iğne boyutları hakkında bilgi verirken ciddi anlamda abartarak anlatır. Özellikle iğne boyutları hakkında bilgi verirken çok büyük olduğu konusunda bilgi verilmekte böylece yeni askere gelecek olan kişileri ürkütmektedir.

Askerde Vurulan Aşılar

İğnelerin Vuruş Şekli

Askerde yapılan iğneler genellikle tek sıra olan askerler ve her iki tarafta oturan doktorlar tarafından yapılır. Askerin bir sağ bir sol kolunun yanında duran doktorlar hızlı şekilde iğneyi yapar ve bir sonraki askere geçer. Bu sistem oldukça pratik ve hızlı işlemektedir. Aksi halde onlarca askere iğne yapmak hiç kolay ve pratik olmayacaktır. Yapılan iğnelerin ağrısı konusunda bilgi vermekte gerekirse, hiç ağrı olmadığını söylemek mümkündür.

İlk 10 dakika ciddi bir ağrı olabilir ancak birkaç dakika sonra bu ağrıyı asla hissetmeyeceksiniz. Tüm bunların neticesinde sizler de askerdeki vurulan iğneler konusunda yorum yapmak ve konforlu şekilde askerliğin nasıl devam edeceğini öğrenmek istiyorsanız, web sitemizi takip ederek temel askerlik bilgilerine erişebilir ve bu konuda geniş bilgi alabilirsiniz. Sorularınız bizim için çok değerlidir, soru sorup anında cevap alarak hızlı şekilde bu kafanızdaki soru işaretlerini aydınlatabilirsiniz. Daha fazla soru sormak ve cevap bulmak için siz de hemen yorum yazabilirsiniz.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?