Askerde Alışveriş Nasıl Yapılır?

Askerde Alışveriş Nasıl Yapılır scaled

Alışveriş yapmak herkesin olduğu gibi askerlerin de en büyük haklarından birisidir. Askerde alış veriş yapmak mümkün mü? Askerde alış veriş nasıl yapılır gibi sorular için aradığınız bilgileri bu başlık altından bulabilirsiniz.

Alışveriş yaparken, askere gitmeden önce devlet sizin adınıza PTT’den hesap açarak bu hesaba yolluk ücretlerinizi ve iaşe bedellerini yatırmaktadır. Dilerseniz bu PTT kartınız ile alışveriş yaparak devletin sizin adınıza düzenli olarak yatırdığı paraları kullanabilirsiniz. Bu kart askere gitmeden önce adınıza PTT tarafından gelmektedir. Eğer ki kart size ulaşmazsa o zaman PTT ye bizzat başvurarak kartınızın akıbetini sorabilir ve hesabınıza yatan paraları çekebilirsiniz.

Askerde Alışverişin İlk Basamağı: Boyuna Asılan Cüzdan

Alışveriş yapmanın farklı çeşitleri vardır bunlardan bir tanesi askere gitmeden önce alacağınız ve içinize astığınız boyunlu cüzdanı kullanmaktır. Bu cüzdan ile paralarınızı koruyarak dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde harcama yapma şansını yakalarsınız. Her zaman yanınızdan ayırmayacağınız bu cüzdanın içinde kendinize yetecek kadar para bırakarak geri kalan paraları banka hesabınıza yatırabilirsiniz.

Böylece her zaman askerde alışveriş yapma şansını elde etmiş olacaksınız. Askerde alışveriş yapmak özellikle hafta sonları izne çıktığınız zaman gerekli olmaktadır. Normal zamanda kantinden yine bir şeyler almanız gerekse de en çok harcamayı hafta sonları yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Yani toplam olarak askerde harcamak üzere belli bir miktar parayı ayırmak size askerlik sürecinde büyük kolaylık sunacaktır.

Askerde Çok Para Harcanır mı?

Askerde sigara ve benzeri alışkanlıklarınız yoksa tamamen temel giderleriniz dışında para harcamazsınız. Ancak bazı kişiler sıkıntıdan ve stresten kendini sigara ve benzeri şeylere verebilmektedir.

Bu yüzden dikkatli olmak gerekmektedir, stres ve sıkıntıdan sizi kurtaracak farklı alışkanlıklar edinmelisiniz, spor yapmak ve benzeri şeyler hem para harcamanızı azaltacağı gibi hem de size büyük kazanç anlamı oluşturacaktır. Bu yüzden tüm bu kriterlere dikkat etmekte büyük fayda vardır. Askerde para harcama konusunda sizler de alışkanlıklarınızı bizimle paylaşarak bu konuda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Askerde para harcamanın tüm detaylarını sizler soru sorarak yorum alabilir, siteye katkıda bulunabilirsiniz.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?