Asker Vatkası Ne İşe Yarar?

Asker Vatkası Ne İşe Yarar?

Vatka nedir?

Giysilerde omuz kısmının desteklenmesi ve anatomik vücut biçimine uyması için farklı boyutlarda yapılan pamuk, sünger gibi malzemelerden elde edilen dolgulu, yardımcı malzemelere vatka denmektedir.

Vatka nerede bulunur?

Giysilerin vücut biçimine uygun bir şekil alması veya ayakkabıların ayağı vurmasını engelleyen vatka çeşitlerini terzilerin yanı sıra e-ticaret siteleri aracılığıyla da edinebilirsiniz. Asker vatkaları, askere giden veya asker adayları tarafından yapılan askere giderken götürülecekler listesinde en üst sıralarda yer almaktadır.

Asker Vatkası Ne İşe Yarar?

Asker vatkası ne işe yarar?

Genelde sert olan askeri botların ayaklara vurması büyük bir problemdir. Bu problemi önlemek adına asker vatkası alınabilir. Bu çeşidi çift olarak satılmakta ve yumuşak yapısından ötürü topuğunuzu bot içinde rahat tutar. Olası topuk yaralanmalarını önler.

Vatka nasıl yapılır?

Vatkalar, botlar giyilirken topuk kısmına gelecek şekilde yerleştirilebilir ve gün boyunca ayaklarınıza vurmasına engel olabilirsiniz. Yumuşak yapısı sayesinde sert ve konforsuz askeri botlar artık daha kullanışlı hale gelebilmektedir.

Pamuk vatka nedir?

Vatkanın ne olduğu ve hangi amaçla kullanıldığı kısmına tekrar bakacak olursak genelde elbiselerin şık ve düzenli görünmesi için tasarlanmışlardır. Pamuk, sünger ya da elyaftan yapılan bu malzeme sayesinde düzensiz görünen elbiseler daha şık hale gelmektedir.

Söz konusu vatkalar konfeksiyon sektöründe kullanılmaktadır. Genellikle giysilerin omuz kısımlarına yerleştirilen pamuk, elyaf ya da süngerden yapılan vatkalar giysilerin daha iyi görünmesini sağlar. Kumaş içerisine yerleştirilen vatkalar daha sonra kumaşın dikilip kapatılmasıyla kusursuz haline kavuşur. Ayakkabıcılık sektöründe ise durum biraz farklıdır. Burada topuk kısmına yerleştirilir ve şıklık yerine kullanışlılık tercih edilir. Yerleştirilen vatkalar sayesinde sert ayakkabı veya botların ayağa vurması engellenebilir.

Asker Vatkası Ne İşe Yarar?

Asker Bot Vatkası

Askeri botlar sert ve oldukça konforsuzdur ve bir süre sonra ayağa vurması kaçınılmazdır. Bundan dolayı bot vatkaları harika bir çözümdür. Botlar giyilmeden evvel topuk kısmına konulan vatkalar, sert botların ayağa vurmasını ve buna bağlı olarak gelişen ayak ve topuk yaralanmalarını önler.

Asker adayları tarafından sıkça aratılan asker bot vatkası hakkında tüm detayları sizlere açıkladık. En kaliteli ve uygun fiyatlı asker vatkası için linke tıklayınız.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?