İstanbul 47. Komando Tugay Komutanlığı Hakkında Bilgi (2024)

istanbul 47 komando tugayi hakkinda bilgi

47. Komando Tugay Komutanlığı İstanbul Avrupa yakası Zeytinburnu ilçesinde bulunduğu bilinmektedir. Ancak bu birlik Başakşehir tarafında bulunan Topkule Kışlası’na taşınmıştır. Sonradan ise bedelli olarak katılacak asker adayları için Piyade uzman Çavuş Ahmet Öztürk Kışlası diğer ismiyle de Kartaltepe Kışlası olarak anılacak adres ilk uğrak noktası olacak. Birliğin yeri ve katılım süreci biraz sıkıntılı görünüyor. Bu yüzden birliğinize teslim olmadan evvel telefonla arayarak yerini teyit etmenizde yarar var. Hiç hesap yapmadan giderek boşa vakit kaybetmeyin.

Birlik geniş bir alanda yer almaktadır. Askerlik yapanlar için bedelli askerlik sürecinin rahat geçtiği bilinmektedir.  Genel olarak kantin, bankamatik ve mobil PTT gibi imkanların olduğu bir birliktir. Ayrıca içeride yeterli sayıda ankesörlü telefon da bulunmaktadır.

İstanbul’da Hava Nasıldır?

İstanbul çok karışık bir iklime sahiptir. Şehirde Akdeniz iklimi, Karadeniz iklimi ve İç Anadolu karasal iklim özellikleri bulunmaktadır. Kış aylarında güneyden gelen lodoslar havanın ısınmasını sağlarken Balkanlar tarafından gelen rüzgarlar soğuk havayı beraberinde getirir. Ayrıca Karadeniz tarafından etki söz konusu olduğunda yağmur yağar.

istanbul hava nasil zeytinburnu 47 komando tugayi

İstanbul’da genel olarak yaz ayları sıcak ve kurak geçer.  Kış aylarında da kar ve yağmur yağışıyla birlikte genel olarak hava ılımandır. Karlı gün sayısı yılda 7-10 gün kadar olup, don olan gün sayısı da 30-40 gün arasındadır. Kış aylarında hastalıklara yakalanmamak adına askerlik yapacaklar gerekli önlemleri almalıdır.

47. Komando Tugay Komutanlığına Nasıl Gidilir?

İstanbul, ulaşım için ülkemizin en bol seçenekli şehridir. 2 tane havalimanı ve Türkiye’nin her yerinden direkt otobüs seferleriyle farklı ulaşım seçenekleri vardır. Demiryolu, karayolu, havayolu ve denizyolu ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

sehit piyade uzman cavus ahmet ozturk kislasi istanbul harita nerede

Karayolu ile ulaşım; Şehre karayolu ile ulaşacaksanız Edirne- Ankara otobanını tercih edebilirsiniz.  Karayolu ile geldiğinizde İstanbul Avrupa yakasında birliğinizin olduğu yeri önceden öğrenerek şehir içi otobüs ya da kendi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Anadolu tarafından gelecekler için Yavuz Sultan Selim Köprüsü trafik açısından daha avantajlı olacaktır.

Havayolu ile ulaşım;  Birliğe teslim olmak için genelde İstanbul Havalimanı kullanılmaktadır. Avrupa yakasında olduğu için buradan otobüs ve taksi ile ulaşım seçenekleri daha pratik ve az maliyetlidir. Uçak bileti fiyatlarının daha uygun olduğu Sabiha Gökçen Havalimanı için Avrupa yakasına geçiş yapmanız gerektiğini hatırlatalım.

Demiryolu ile ulaşım;  Trakya tarafından gelecekler için Edirne-Sirkeci seferi yapan trenleri kullanabileceğinizi belirtelim. Ankara yönünden gelecekler için de Ankara-İstanbul hızlı tren seferleri kullanılabilir. Hızlı trenle gelen asker adayları Avrupa yakasına geçiş yapmalıdır.

Denizyolu ile ulaşım; Birliğe deniz yolu ile gelmek isteyenler için Bursa ve Balıkesir’den kalkan gemi seferleri tercih edilebilir. Arabalı vapur ve deniz otobüsü ile Zeytinburnu, Bakırköy gibi yerlere olan seferleri kullanabilirsiniz.

47. Komando Tugay Komutanlığında İlk Gün Ne Yapacaksınız?

Birlikte ilk gün sizleri giriş işlemleri bekliyor. Birlikte genel olarak yapacağınız giriş işlemleri için erken saatte gitmenizi öneriyoruz. Özellikle birliğin yeri konusunda bazı sıkıntılar  olduğu için erken saatlerde gitmeniz bir hata durumunda size vakit kazandıracaktır.

Girişlerde yanınızda kameralı cep telefonu alınmıyor. Normal hat alımı konusunda da biraz şanslıysanız sorun yaşamazsınız. Ancak tuşlu telefon götürmeniz gerektiğini hatırlatalım. Giriş işlemini sevk tarihinizde yapmazsanız birlikten geç çıkacağınızı unutmayın.

47 komando tugayi zeytinburnu istanbul

İlk gün birlikte giriş işlemlerinin ardından gerekli olan eşyaların alım süreci başlıyor. Kamuflaj için ilk günü beklemenize gerek yok. Genelde kamuflaj için kalabalık olduğu için özellikle bedelli askerlerde sonraki günler daha rahat olmaktadır.

Birlikte Askerlik Yapanları Neler Bekliyor?

Birlikte kantin şartları birçok birliğe göre daha iyi durumda. Kantinde yemek seçenekleri ve aradığınız tüm ürünleri bulma konusunda sorun yaşamayacaksınız. Ancak kredi kartı ve bankamatik kartı geçtiğini ve nakit ödeme kabul edilmediğini belirtelim.

Yemekhanede çıkan yemekler ve hijyen konusunda bazı sıkıntılar yaşayacağınızı belirtelim. Bu yüzden kantini değerlendirmeniz gerekebilir. Duş almak isteyenler için gün en az 8-10 dakika bu fırsatı elde edebileceğinizi hatırlatalım.

Kış aylarında askerlik yapacaksanız özellikle aralık ve ocak aylarında kar yağışı görülebileceğini unutmayın. Birliğin adresi konusunda bazı sıkıntılar olduğu için teslim olmadan önce mutlaka telefon ederek durumu teyit ettikten sonra teslim olmaya çalışın.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?