Bedelli Askerlikte Yemin Töreni: Süre, Ziyaret ve Gün

bedelli askerlikte yemin toreni gun sure aile ziyaret

Bedelli Askerlikte Yemin Töreni Hangi Gün Olur?

Askerlik sürecinin en duygulu anlarının başında yemin töreni geliyor. Uzun dönem askerlik sürecinde acemi eğitiminde temel odak noktası yemin töreni oluyor. Askerlerin ailelerinin geldiği ve duygusal anlara sahne olan yemin töreni bedelli askerlikte de yapılmaktadır.

Bedelli askerlikte askerlik yaptığınızı hissettiğiniz anların başında yemin töreni geliyor. Yemin töreni bedelli askerlikte askerliğin sonu olarak karşımıza çıkıyor. Bedelli askerlik yapanlar için yemin töreni aynı günde uygulanıyor. Yani aynı celp dönemi içinde olanlar tüm ülke genelinde yeminlerini aynı anda ediyorlar. Özellikle son hafta temel eğitim noktası yemin töreni oluyor. Bedelli askerlikte yemin törenleri cuma günü yapılıyor. Askerler son cuma günü yeminlerini ediyor ve birlikten çıkıyorlar.

Bedelli Askerlikte Yemin Töreni Ne Kadar Sürer?

Bedelli askerlikte yemin töreni 1-2 saat süren bir uygulamadır. Yemin töreninde askerler kıyafetlerini temiz bir şekilde giyer ve yemin töreninin yapıldığı alandaki programın akışından sonra askerler toplu olarak yeminlerini ederler ve yemin töreni tamamlanır.

bedelli askerlik yemin toreni hakkinda bilgi

Bedelli askerlikte yemin töreni tamamlandıktan sonra askerlik süreci de bitmiş demektir. Daha sonra askerler koğuşlara giderek toplanırlar ve üzerlerine zimmetli olan tüm eşyaları teslim ederler. Tüm eşyalarınızı teslim ettikten sonra terhis belgesini alarak birliğinizden çıkabilirsiniz. Bedelli askerlikte hafta sonu da izinli sayıldığınıza dair bir kağıt verilmektedir. Yemin töreninden sonra ailenize kavuşabilirsiniz.

Bedelli Askerlikte Yemin Törenine Aile Gelebilir mi?

Bedelli askerlikte yemin törenine aile gelebilir. Her yemin töreninde olduğu gibi sevdikleriniz bu özel anı görebilir. Yemin törenlerinin yapıldığı alanda askerlerin aileleri için de özel alanlar ayrılır. Yemin töreni sonrasında ailelerinizle ve sevdiklerinizle hasret giderebilir ve fotoğraf çekileceğiniz özel bir vakit bulabileceksiniz.

bedelli askerlik yemin toreni aile gelebilir mi

Son zamanlarda yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle yemin törenine kişi sınırlaması olabilir. Bunun dışında dışarıdan aileler yemin törenine alınmayabilir. Bu uygulama tamamen Milli Savunma Bakanlığı izinleri ya da birliğin kurallarıyla alakalı bir durumdur. Yemin töreni öncesi katılım izni olup olmadığı konusunda bilgi verilecektir. Yemin töreninizden sonra hemen gerekli işlemleri yaparak birliğinizi terk edebilirsiniz.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?