Bedelli Askerlikte Ödeme: Taksit mi Peşin mi?

bedelli askerlik odeme taksik pesin

Bedelli askerlik yapılan düzenleme sonrasında zorunlu hale geldi.  Bedelli askerlik yapmak isteyen kişiler için belirlenen bedeli ödemek yeterli oluyor. Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşları ya da başka ülkede yaşayan Türk vatandaşları kendi kuralları kapsamında bedelli askerlik ücretini ödeyerek görevini yerine getirebilir.

Bedelli askerlikte ödemelerin hangi şekilde yapıldığı ve bedelli askerlikte ödeme kanalları konusunda asker adayları fikir sahibi olmak istiyorlar.  Bedelli askerlik ya da dövizli askerlik yükümlülüğünü yapmak isteyen adaylar bulundukları zaman içinde belirlenen ücreti  son ödeme tarihine kadar ödemek zorundadır.  Milli Savunma Bakanlığınca yayımlanan bilgilere göre bedelli askerlik ücretleri ve bedelli askerlik ücreti ödeme yöntemleri konusunda sizlere detaylı bilgi verelim.

Bedelli Askerlikte Ödeme Nasıl Olacak?

Bedelli askerlik yapmayı düşünenler için şartlardan sonra en çok merak edilen konu bedelli askerlikte ödeme nasıl olacak, sorusu merak ediliyor.  Bedelli askerlik ödemesi için anlaşmalı bankalarda işlem yapmanız gerekiyor. Bedel olarak ödeme yapacaksanız Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ile yapılabilmektedir.

Bedelli askerlikte ödemeler belirlenen kanallar üzerinden yapılabiliyor. Bizzat şubeye giderek ödemenizi yapabilir ve aldığınız makbuzu askerlik şubesine iletebilirsiniz. Bedelli askerlik ödemeleri için PTT şubelerini de tercih edebilirsiniz.  Bedelli askerlik ödemelerini fiziki olarak sizler yerine getirebilirsiniz. Ödemelerden sonra şimdi de sizlere ödemenin nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilgi verelim.

Bedelli Askerlik Taksit Oluyor mu?

Bedelli askerlik ödemeleri şuan için 39 bin 788 TL üzerinde belirlendi. Bu ödemeler ise belirli şartlara göre sürekli olarak artacak.  Ödemelerin nasıl yapılacağından bahsettik. Yüksek bir tutar olduğu için adaylar ödemelerde taksit olup olmadığını da merak ediyorlar.

bedelli askerlik odemesi ucreti taksik pesin

Resmi olarak bedelli askerlikle ilgili ödemeler nakit olarak yapılmaktadır. Yani bedelli askerlik ödemelerinde taksit yapılmıyor. Ancak hem kamu bankaları hem de özel bankalar bu konuda yaptıkları girişimlerle bedelli askerlik yapmak isteyen adaylara özel bedelli askerlik ihtiyaç kredileri kullanma fırsatı sunuyorlar.

Kısaca bedelli askerlik taksit oluyor mu, sorusuna teknik olarak hayır cevabı verilmektedir. Ancak ihtiyaç kredisi kullanarak bu bedeli ertelemeli kredi seçenekleriyle taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Çektiğiniz kredi tutarını bedelli askerlik için nakit şekilde ödeyebilir ve hemen makbuzunuzu alabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Kime Çıkar?

Bedelli askerlik yapmak isteyenler isteğe bağlı olarak bedelli askerlikle ilgili ihtiyaç kredisi çekebilirler. Bu krediye başvuru yapabilmek için illaki gidecek adayın siz olması gerekmiyor. Aile üyelerinizden biri de bedelli askerlik kredisine başvurabilir. Kredi notu yeterli olan, kredi sicili yeterli olan her adaya bedelli askerlik kredisi çıkabilir.

Ödeme yapabildiğiniz kamu bankalarından bedelli askerlik kredisi çekerseniz direkt olarak hiç para çekmeden ödemenizi yapabilir ve  bedelli askerlik ücretini peşin olarak ödediğinize dair bir makbuz alarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?