Bedelli Askerlik Dönüşü İşe Başlama Süresi Nedir?

Bedelli Askerlik Donusu Ise Baslama Suresi

Bedelli Askerlik Dönüşü İşe Başlama Süresi Nedir?

Bedelli askerlik dönüşü işe başlama için kişi 30 gün içerisinde başvuru yapmak zorundadır. Bedelli askerliğe gitmeden önce ücretsiz izne çıkmış olarak gösterilebilir. Bu durumda işe başlarken işlemler daha hızlı olur ve kaldığı yerden kolayca devam edebilir.

Askerden dönen kişi eğer bu 30 gün içerisinde işe dönmek için başvuru yapmazsa işten çekildiği kabul edilerek anlaşması feshedilebilir. Birçok iş yeri askerin hakkı olan 30 günü ona tanımadan hemen işe başlama durumu yaparlar ve bu aslında bir hak ihlalidir.

Bedelli Askerlik Donusu Ise Baslama Suresi Nedir
Bedelli Askerlik Donusu Ise Baslama Suresi Nedir

Kişi dilerse ilgili kurumlara 30 günlük bir hakkı olduğunu teyit ettirebilir ve süre sonunda işe başlayabilir. Kişi memur olarak çalışıyorsa askerden döndüğünde yine aynı pozisyonda göreve başlar. Fakat kişi askerdeyken mecburi bir sebepten yeri dolduysa kendi pozisyonuna eşit olan bir başka pozisyonda görevine başlatılabilir. Bedelli olarak askerliğini yapan memur ile normal askerliğini yapan memur arasında işe dönme süresi konusunda fark yoktur. Talepte bulunduktan ve günü bittikten sonra herkes işe başlayabilir.

Bedelli Askerlik Dönüşü İşe Başlama

Bedelli askerliğini bitirdikten sonra kişi işe dönene kadar 30 günlük bir süreye sahiptir. Bu 30 gün içerisinde dilekçesini vermek zorundadır. Bedelli askerlik dönüşü işe başlama dilekçesi örneği internetten araştırılarak bulunabilir.

Bedelli askerlik donusu ise baslama dilekcesi ornegi
Bedelli askerlik donusu ise baslama dilekcesi ornegi

Askerlik Dönüşü Göreve Başlama Dilekçe Örneği

Dilekçeyi verdikten sonra kabul edilince süre dolduğu zaman işe başlayabilirler. Askerlik yapmak üzere ayrılan kişi geri döndüğünde iş veren kişiyi işe almak zorundadır. Bu durum yasalarca da korunur ve belirtilir.

Bedelli askerliğe gidenler direkt olarak ücretsiz izinde sayılır ve döndüklerinde aynı pozisyonda ya da denk bir pozisyonda çalışmaya devam etme hakları vardır. Sigortaları kaldıkları yerden devam eder. İş veren dönen kişiyi işe almak zorundadır. Bedelli askerlik dönüşü işe başlama dilekçesi memur görevini yapan kişiler tarafından 30 gün dolmadan verilmek zorundadır.

Bazı kurumlar 30 gün beklemez ve askerden dönüşte hemen işe başlatırlar ama hakkınızı kullanmak istiyorsanız dönüşte hemen dilekçenizi verebilir ve yararlanabilirsiniz. Döndükten sonra aynı pozisyonda çalışmaya devam edersiniz ya da denk bir pozisyona geçersiniz.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?