Askerde Kantindeki Ürünler Ucuz Mu?

Askerde Kantindeki Ürünler Ucuz Mu scaled

Askeriye hakkında en fazla merak edilen konulardan bir tanesi de kantin fiyatlarıdır. Aynı zamanda da kantinde neler satılıp satılmadığı konusunda da birçok soru bulunmaktadır. Askeri kışlalar içerisinde bulunan kantinlerde yer alan ürünlerin fazla sayıda olduğu gözlemlenebilmektedir.

Bu kantinlerden hemen hemen her ihtiyaç da karşılanabilmektedir. Görevli askerler tarafından işletilen kantinlerdeki tek sorun ise nakit para ile alışveriş yapılmamasıdır. Onun yerine banka kartları kullanılarak kışla kantinlerinden alışveriş yapmak mümkün olmaktadır. Dikkatli olunması gereken bir diğer husus ise kantinlerin belli saat aralıklarında çalışıyor olmasıdır. Bu saatler konusunda dikkatli olunmalı ve zaman dilimleri geçirilmemelidir.

Askeri Kantindeki Ürünlerin Fiyatları Nasıl Belirlenir?

askeri kantin fiyat listesiAskeri kantinler içerisinde istenilen her ürüne kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bu ürünler dışarıdaki fiyatlara oranla daha makul bir bedel karşılığında askerlere sağlanabilmektedir. Askeriye içerisindeki ürünler sabit bir kar oranıyla askerlere sağlanmaktadır. %10 olarak belirlenen ve değişmeyen bu kar oranı sayesinde uygun ürünlere ulaşılabilmesi durumu söz konusu olmaktadır.

Askeri Kantinde Ürünler Ucuz Mu?

Askeriye içerisinde tedbirli davranmak her zaman önemli bir durum olarak görülmektedir. Kışla içerisinde kalabalık bir asker grubu olmasından ötürü gelen ürünlerin hemen tükenme riski her zaman mevcuttur. O yüzden yedekli bir biçimde hareket ederek; satın alınan ürünleri depolamak kazançlı çıkaracaktır. Kantinde biten ürünlerin yerine yenilerinin gelmesi bir haftayı bulabileceğinden ötürü bu şekilde davranmak tavsiye edilmektedir.

Askeri kantinler içerisinde bulunan çoğu ürün düşük fiyatlarda satılmaktadır. Bunun dışında asitli içecekler ya da sigaraların fiyatlarında ise herhangi bir değişim söz konusu olmamaktadır. Kantinlerden bu ürünleri tedarik edecek olan askerlerin aynı bedelleri ödemeleri durumu söz konusudur.

Kantinler gerekli ihtiyaçların karşılanma noktası olarak bilinmelerinin yanı sıra aynı zamanda da askeriye içerisindeki en ideal sosyal alan olarak da görülmektedir. Kantin içerisinde TV izlemek ve maçları takip etmek gibi olanaklar tüm askerlere sağlanabilmektedir. Aynı zamanda da farklı türlerde yer alan fast food seçeneklerini de bu kantinler aracılığıyla temin etme durumu söz konusu olarak; askerler tarafından sık sık yönelinen bir durumdur.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Askerde Kantindeki Ürünler Ucuz Mu?” yazısında 2 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?