Askerde Sigara Fiyatları Daha Mı Ucuz?

turkaskeri sigara

Askerlik görevini yapan kişilerin zorlu bir dönem içerisinde olduklarını ifade etseler de sonrasında keyifle anlatacakları olayları bu süre zarfında yaşadıklarını beyan edeceklerdir. Çoğu vatani görevini yapan kişinin sigara alışkanlığına da bu süre zarfında başladığı da sık sık ifade edilebilecek bir durumdur. Eğitimlerden arta kalan zaman dilimlerde sigara en çok tüketilen materyaller olarak askeriye içerisinde yer almaktadır. Askeri kantinlerden rahatlıkla tedarik edilecek olan tütün ürünleri; zararlı olsa da askerlerin en yakın dostları olarak tabir ettikleri unsurlar olarak görülebilecektir. Herhangi bir kışla içerisinde en fazla tüketilen ürünler olarak da sigaralar dikkat çekecektir.

Kışlalarda Sigara Fiyatları

Askerlik görevini icra eden kişilerin sürekli kışla içerisinde kalmalarından dolayı birtakım ihtiyaçlarının yanı sıra sigara gibi zararlı alışkanlıklarını kolaylıkla tedarik edecekleri noktalar bulunmaktadır. Kantinler sigara ürünlerini barındırarak; askerlerin satın almalarını kolaylaştıran işletmeler olarak görülmektedir. Ancak kantinler içerisinde her marka sigaranın bulunmaması da bir dezavantaj olarak adlandırılabilmektedir. Kantinlerde yer alan sigaralar da sivil hayattaki rakamlarla benzerlik göstermektedir.

askerde sigara fiyatları

Kantin işletmelerinin sigara dağıtım firmaları ile olan anlaşmaları sınırlı olmasından ötürü belli başlı markalar kantinler içerisinde satışa sunulmaktadır. Kışlalar içerisinde birden fazla kantin olsa dahi bu durumda bir değişiklik görülmemektedir. İçtiği sigaraları kantinde bulamayan askerlerin çarşı izinlerinde sivil marketlerden bu ihtiyaçlarını giderebilmeleri durumu söz konusu olabilmektedir.

Askeri kantinlerde tüm ürünlerde belli bir kar oranı belirlense de tütün ürünleri için bu durum geçerli olmamaktadır. Sigara dağıtım firmalarının belirlediği fiyat tarifesi üzerinden sigara ücretleri şekillenmektedir. Kantin işletmeleri de bu tip çizelgeler ışığında hareket ederek; kışla içerisinde bulunan askerlere bu fiyatlardan gerekli satış işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Askerde sigara ürünleri de kantinlerde yer alan diğer ürünlerde olduğu gibi sadece banka ya da kredi kartıyla alınabilmektedir. Kışlalar içerisinde bulunan kantinlerde herhangi bir biçimde nakit ile alışveriş yapılmamaktadır. Bu konuda her kışlanın işleyişi aynı şekilde olmakta ve bu kuralın; kantinleri işleten askeri personeller tarafından zorunlu bir biçimde uygulanmaktadır. Bu yüzden de kimi zamanlarda sorun ya da aksaklıklar da yaşanabilmektedir.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?