İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı Hakkında Bilgi: Bedelli Askerlik

Denizci ic camasir rengi iskenderun hatay deniz egitim alayi denizci asker malzemeleri

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı Hakkında Bilgi: Bedelli Askerlik

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı ve denizci iç çamaşırı renkleri askeri yeşil tonda olduğu biliniyor. Çorapları tıpkı havacı erlerde olduğu gibi siyahtır. Ancak beyaz tişört ve siyah boxer iç çamaşırı giydikleri bilinmektedir. Bu durum askerlerin bir arada yaşam alanını kullanırken kimi zaman zorluk oluştursa da çamaşır karışıklığına dikkat ettiğiniz sürece sorun oluşturmayacağı da aşikârdır. Daha açık tabirle denizci erlerin kendilerine has bir giyim tarzı olmak zorundadır. Zaten askeri personeli belirleyen en önemli kıstasta kıyafetiyle ve kıyafetinin rengiyle ilişkilidir.hatay iskenderun deniz egitim alayi nerede

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı Bedelli Askerlik

deniz er egitim alayi bilgiBedelli askerlik birçok er için hayata daha hızlı geçiş sürecini benimsemiş ve aynı zamanda vatani görevin eğitimini de aldırabilen bir süreç olarak bilinir. Özel yaşamdan askerlik süresinin eğitim döngüsünü gören kişiler tekrardan daha hızlı iş hayatlarına dönüş yapabilmektedir. İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli askerlik kapsamında da askeri görevin tamamlanacağı yerlerden biri olarak bilinir. 2023 yılı beraberinde bedelli askerliğin süresi 28 gün olarak belirlenmiştir. Daha önceki yıllarda bu süre 1 ay olarak bilinirken yeni belirlenen kriterler arasında askerliğe başlanan ayın kalan gün sayısı ve yol izni de eklenince böyle bir sonuç ortaya çıkmıştır. Kısa bir süreç olmasına rağmen oldukça önem arz eden askerlik süresi için İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli askerlik süresi yeterli görülmektedir. Çünkü bu süre zarfında da erler, bağlı bulundukları birliğin tüm eğitimlerinden geçmektedir.İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli askerlik süresi 28 gün olsa da bedelli askerlik yapmayacak olan erlerin askerlik süresini 6 ayda tamamlaması da mümkündür. Bu süre gün hesabıyla 180 gün etmektedir. İş hayatına geçiş açısından sürecin kısalmasını isteyen erler belirli kriterleri tamamlama ve ücretini yatırma sonrası yol izni dışında ortalama 26 günlük İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli askerlik süresinden faydalanmaktadır.İskenderun Denir Er Eğitim Alayı, İskenderun-Antakya yolu üzerinde yer almakta ve Üs, Türkiye’nin 3 büyük deniz eğitim merkezine de ev sahipliği yapan yer olarak bilinmektedir. İskenderun (Hatay) civarından geçen otoyolun 2,5 km güneyinde kalmaktadır. 1. İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı’nda 5000’e yakın askerin ortalama 45 günü gemide olmak üzere eğitim görmektedir. Bu durum deniz operasyonları açısından da geçerli olup yılda 2 defa eğitim verilmesiyle öne çıkmaktadır. Eğitimler uzun soluklu olduğundan hem güzel hem de zorlayıcı olabilmektedir. Buraya dair bilinenler arasında da 1,5 milyondan fazla denizci askerin 1953 yılından bu ya İskenderun eğitim merkezinden mezun olmasıdır.

İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı iletişim numarası ise (0326) 618 99 49 olarak bilinmektedir.

deniz er hatay birlik icerisiİskenderun Deniz Er Eğitim Alayı yemin töreni 2023 yılı içerisinde Mayıs ayının son gününde gerçekleşmişti. Acemi dönemlerini yapan bahriyeli erlerin İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı yemin töreni sonrasında aileleri ile hasret giderdikleri görülmüştü. Askeri yemin törenleri sonrasında her askerin yaptığı şeylerden biri de ailesine kavuşma isteğidir. O anı yaşamak bile oldukça güzeldir. İskenderun bedelli askerlik kapsamında denizcilik operasyonlarına veya oluşabilecek koşullara yönelik alacağınız eğitimler çok önemlidir. Burası birçok denizci askerin mezun olduğu ve hala askeri personel kapsamında işlerini yürüttüğü bir yerdir. Deniz içi operasyonlar ve çok fazlasını göreceğiniz askerlikte İskenderun bedelli askerlik süresi kimine göre yeterli olmayabilmektedir. Çünkü en büyük deniz eğitim merkezlerinden biri sayılmaktadır.deniz er hatay iskenderun yemin toreniİskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli askerlik süresinin nasıl geçeceği konusunda merak edilenler çok fazladır. Genel bakımdan zorlayıcı olup olmadığı konusunda tartışmaya açık olan bir konu olsa da İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli askerlikte dikkat edilen kural şöyledir. Gemiye çıkabilmeniz için görevli nöbetçiye ve bayrağa selam vermeniz gerekmektedir. Bu durumda sıra beklenmesi sıklaştığı için bolca sıra beliyoruz sözüne denk gelebilirsiniz. İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli askerlik süresi kapsamında çarşı izninin bulunmadığı bilinmektedir. Bu durum ilk bakışta zorlayıcı gibi görünse de zamanla alışabileceğiniz şeydir. Çünkü sürecin çok kısa olduğu bilinir. Ayrıca İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli askerlik süresince bile çoğu eğitimi hızlandırılmış şekilde almanızı sağlayacaktır.

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı Bedelli Kıyafetleri

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli kıyafetleri Türkiye’deki denizci erlerin tek eğitim alayı olan birlikte eğitim almaktadır. Her askeriyenin kendi özelliklerine göre kıyafet kriteri bulunmaktadır. Kısaca İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli kıyafetleri hakkında bilgilendirme yapacak olursak; aşağıda belirlenen 4 maddeye dikkat etmeniz gerektiğinizi unutmayın.
 • Beyaz tişört
 • Siyah çorap
 • Siyah boxer
 • Kış aylarında ise asker yeşili olarak bilinen nano asker yeşili içlik takımı ve nano bere, boyunluk ve eldiven kullanılmaktadır.
denizci asker kiyafetleri denizci ic camasir malzemelerİskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli kıyafetleri hakkında araştırma yaparken en çok karşılaşacağınız konulardan biri de denizci asker iç çamaşırı olacaktır. Normal koşullarda beyaz ton atlet giyen erler için bu durum internet ortamında yorumlara açık halde farklı ifade edilir. Yani askeri personel kıyafetlerinin yıkanma sırasında karışıklık olabileceğinden iç çamaşırın farklı renk tonunda olabileceği söylentisi vardır. Ancak yine de disiplini ve kuralları bozmamak açısından denizci asker iç çamaşırı kapsamında beyaz tişört ve siyah boxer ifadesini unutmamanız gerekir.

Denizci Asker İhtiyaç Listesi

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı iç çamaşır kapsamında siyah boxer, beyaz tişört ve siyah çorap belirlenmiş olan kıyafetler arasındadır. Fakat denizci asker ihtiyaç listesi kapsamında belirlenen liste ise aşağıdaki gibidir.
 • Beyaz tişört
 • Siyah boxer
 • Siyah çorap
 • Bot boyası/ parlatıcı sünger
 • Çanta/bot kilidi
 • Sabun kutusu/ yara bandı/ tırnak makası
Denizci asker ihtiyaç listesi açısından asker kolisinden her şeyin düşünülmüş listesini tedarik edebilmeniz mümkündür. Fakat İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı bedelli kıyafetleri kapsamında belirtilen 4 madde bile yeterli olabilecektir. Sadece günlük tıraş olmanız şartını da unutmamanızı öneririz.Denizci asker ihtiyaç listesi kapsamında lazım olabilecek diğer şeyler ise aşağıdaki gibi sıralanır.
 • Cımbız
 • Çengelli iğne
 • Yara bandı
 • Tırnak makası
 • Asker saati
 • 2 peçete
 • 2 ıslak mendil
 • Bot fırçası
 • Kulak çubuğu
 • Banyo lifi
 • Bir çift terlik
 • Temiz çamaşır torbası/ Kirli çamaşır torbası
 • Ve daha fazlası. İsterseniz her şey dahil asker setlerimiz içerisindeki ürünlerden listenizi tamamlayabilir ya da doğrudan satın alabilirsiniz. Denizci asker setleri
hersey dahil asker seti icindekiler bedelli asker kolisiDenizci askeri malzeme açısından da yukardaki liste ve diğerlerini asker kolisinde bulabilirsiniz. Denizci asker kıyafetleri iç çamaşırı açısından da uzun dönem askerlik yapacak olan erler için 12 adet beyaz tişört, 12 adet siyah boxer ve 12 adet siyah çoraplı asker kolisinden faydalanmak akıllıca olacaktır. Bahriyeli asker için gerekli malzemeler arasında da ayak şişikleri açısından ayak pişik pudrasını da almanızı önermekteyiz. Asker kolisi listesinde bunlar yer alıyor olsa da genel bakımdan detaylı düşünülmüş listeden yararlanılmasında fayda olacaktır. Çünkü deniz er eğitim alayında gemiye geçiş anı, askerlerin toplanması derken çok fazla ayakta bekleme süreci oluşacaktır. Buda bir asker açısından ve özellikle de bedelli askerlik yapacak erler yönünden zorlayıcı olabilir. ayak ağrıları ve ayak pişikleri olabilmektedir.
asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?