Askere Gidenlere Tavsiye Asker Tabanlıkları

tabanlik modelleri asker tabanliklari

Askerlik birçok açıdan zorlayıcı bir süreçtir. Manevi ve fiziksel olarak büyük zorluklar çekebileceğiniz bir ortam olan askerlik süresince sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Asker botları içinde özellikle ayak sağlığınız ciddi tehlike altında olabilir. Uzun saatler boyunca botlar ayağınızda kaldığı için bazı sorunlar ortaya çıkabilir.

Bu süreçte ortopedik tabanlık gibi farklı ürünleri tercih ederek ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz.  Her ayak numarasına ve her ayak yapısına uygun olarak üretilen ortopedik tabanlıklar bot içinde ayak sağlığınızı korumada sizlere yardımcı olur. Ancak doğru bir tabanlık seçimi yapmazsanız ayaklarınız zarar görebilir.  Bu yüzden sizlere asker tabanlık tavsiye ipuçları vereceğiz;

ayak bakimi tabalik cesitleri akilli silikon

Ortopedik Tabanlıklar Yük Dengesini Dağıtır

Günlük eğitim ya da askerlik içindeki aktivitelerinizde botların ayaklarınıza zarar vermesini engellemek ortopedik tabanlık kullanabilirsiniz. Bu ürünler ayaklarınızda yük dağılımını dengeleyici yapıya sahiptir.  Kullanım amacınıza ve ayak yapınıza göre sert, yumuşak ya da esnek tabanlık türlerini tercih edebilirsiniz. Ortopedik tabanlıklar dışında asker silikon tabanlık da tercih edebilir.

Bir insan ayağı vücuttaki kemiklerin dörtte birini oluşturmaktadır. 33 eklem ile 100 üzerinde yapısal ve işlevsel olarak birlikte çalışan yumuşak doku elamanları içinde bağlar, tendonlar ve kaslar vardır. Yapılan bilimsel araştırmalar bir kişinin gün içinde ortalama 5 bin ile 10 bin arasında adım attığını ortaya koymaktadır. Bu hareket hali ayaklarda ortalama %20 sakatlanma riski barındırır. Askeriyede botlarla çok daha yoğun ve ağır şartlar olduğu için ortopedik tabanlık ayak sağlığı için çok önemli hale geliyor.

Askerler Jel Tabanlıklara İlgi Gösteriyor

Son yıllarda jel tabanlık asker için çok daha fazla tercih edilmeye başladı. Topuk bölümünde yer alan 3 D jeller yürürken yere bastığınız anda ortaya çıkan  şok dalgalarının önüne geçer.  Jel tabanlıklar vücudunuzun dengesini ve konforlunu koruyacaktır.  İleri teknoloji ürünü olarak tasarlanan memoryfoam ise ayağınızın şeklini almaktadır. Böylece ultra konfor sağlayarak ayağınızın yapısına göre üstün koruma vadeder.

hafizali asker tabanliklari

Askerde özellikle rahat bir çalışma ortamındaysanız ve günlük yürüyüş için bir tabanlık arıyorsanız  ayak konforunuza katkı sunacak hafızalı tabanlıkları da tercih edebilirsiniz.  Şekil hafızası sayesinde bu tabanlıklar tüm ayakkabılarda ve her ayak tipinde uyumlu hale gelerek görevini yerine getirir. Tabanlıkta bulunan köpükler yürüyüşe bağlı darbe dalgalarının etkisini en aza indirecektir.

Silikon Jel Tabanlıklarla Her Adımınız Konforlu

Askerlikte özellikle eğitim gören ya da zorlu şartlarda görev yapan askerler her adımında rahatlığı ve konforu yakalayabilmek için ortopedik özelliği olan silikon jel tabanlıkları tercih ederler.  Bu tabanlılarda tüm ayakkabı türleri için tasarlanmış aktif jel şablonlar vardır.

Zorlu arazi şartları, ağır eğitimler gibi birçok yıpratıcı durumlarda gün boyunca ayağınıza uyum sağlayarak destek verir. Ayrıca çarpmalara karşı da ayaklarınızın zarar görmesini engeller.  Gün içindeki yoğun aktivitelere karşı yorgunluk hissinizi de azaltır. Asker botları dışında ayak sağlığınız için gündelik ayakkabı, düz ayakkabı ve spor ayakkabılarınızla da giyebilirsiniz. Asker silikon tabanlık içinde yer alan yumuşak jel ayaklarınızın ve topuklarınızın köprüsünü güçlendirme işlevine sahiptir. Ekstra yumuşak jel ise yüksek kalitede yastıklama ve ilave yastıklama etkisi ortaya koyar. Satın aldığınız tabanlık büyük gelirse önündeki işaretli yerden keserek istediğiniz gibi kesebilirsiniz.

Bütçenize ve tercihinize göre ortopedik tabanlık, jel tabanlık ve silikon tabanlık tercih edebilirsiniz. Asker tabanlık tavsiye yazımızı okudunuz.  Sizler de ayak yapınıza uygun, gündelik işlevinize göre ve bütçenize uygun bir tabanlık seçebilirsiniz.  Bu tabanlıklar sadece askerlikte değil gündelik hayatta da kullanılabilir.

Tabanlık çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz:

asker tabanliklari tabanlik cesitleri

Pedis Ortopedik TabanlıkGül Form Hafızalı TabanlıkPegai Ortopedik Ayak Tabanlığı (MemoryFoam Tabanlık)Pegai Ortopedik Silikon Jel Tabanlık

Unutmadan söyleyelim. Ayaklarınızın kokusunu engellemek için size HD Pluss ayak koku gidericiyi önerebiliriz. 120 gün dense de deneyimlerimiz ve müşteri yorumlarına göre 60-90 gün arası etkili sonuç veriyor. Ek olarak bot veya diğer ayakkabılarınız ayağınıza vuruyorsa bot vatkası alabilirsiniz. Aşağıdaki fotoğraflara tıklayarak doğrudan ürüne gidebilirsiniz.

ayak koku giderici bot vatkasi

HD Pluss Ayak Koku Giderici (15 gr)Vatka (Bot Vatkası) asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?