Askerde Estetik Ameliyat Olmak: İstirahat Hakkı, Rapor ve Daha Fazlası

askerde estetik ameliyat istirahat izin

Askerde Estetik Ameliyat Olmak: İstirahat Hakkı, Rapor ve Daha Fazlası

Askerde estetik ameliyat olmak konusu her ne kadar gündem konusu olarak düşünülmese de oldukça önem verilen konular arasında yer almayı başarmıştır. Emniyet Teşkilatının sağlık yönetmeliğine göre personelin herhangi yerinde izler bulunuyor ise estetik ameliyat olabileceği bilinmektedir. Bunun beraberinde vücudun herhangi alanında iz bulunmaması gerekli görüldüğünde tedavi yapılabildiği bilinir. Özellikle operasyon başvurularında herhangi engel teşkil etmediğinden yapılması daha uygun görülen bir konudur. Konuya detaylı bir şekilde örnek verme açısından askeri personellerin dövme izi bulundurmaması gerekir. Çünkü bu durum hoş karşılanmaz. Yapılmasa olur mu şeklinde sorgulayanlar için talep doğrultusunda yapılabileceği ve yapılmazsa çok önemli bir durumun yaşanmayacağı düşünülmektedir. Fakat uzun süreli bir hizmet için yapılması gerekir.

Askerde Burun Estetiği Ücretli mi?

Askerlikle ilgili yapılan araştırmalara yönelik ameliyat veya estetik operasyon konuları da yer almaktadır. Öyle ki askerde burun estetiği ücretlimi sorgulaması bunlardan biridir. Askerde burun estetiği ücretsiz şekilde yapıldığı bilinmektedir. Özellikle zorunlu durumlar açısından ve askerin ihtiyaç duyduğu sağlık durumuyla ilgili olabileceğinden ücretsiz şekilde değerlendirildiği bilinmektedir. Burun estetiği her zaman keyfi yapılan bir tedavi değildir. Tabii ki belirli düzeltmeler beraberinde yaptıran kişiler vardır. Fakat solunum yollarını tıkayan bir kıkırdak durumu olduğunda ciddi sorunlara yol açabileceğinden yapılması gerekli görülür. Gereken muayene sonrasında ameliyat tarihi belirlenip ücretsiz şekilde yapılmaktadır.

askerde estetik ameliyat olmak
askerde estetik ameliyat olmak

Ameliyat Askerlikten Düşer mi?

Askerlerin merak ettiği ve araştırdığı konulardan biri de ameliyat askerlikten düşer mi sorusudur. Bu soruya yönelik yapılan açıklama şafak sayımındaki belirlenen süreye dâhil edilmediği yönündedir. Örneğin; hastalık halinde istirahat durumu veya hava değişimi izinleri askerlik günlerini etkilememektedir.  Dâhil edilmeyen bu süreç hesaplama yapılırken dikkate alınmalıdır. Yani askerlik yaparken ameliyat olmak belirli süre ile istirahat etmenizi sağlar ama askerlik sürenizden düşmez. Bazı kişiler şafak sayımına dâhil edildiğini düşünse de bu şekilde hesap edilmesi yanlıştır. Çünkü vatani görevin belirli bir süresi vardır. Ve her askerin bu süreci tamamlaması zorunludur. Görev süresi ameliyat olunduğu vakit uzatılmaz. Kaldığı yerden devam eder.

Askerde İstirahat Hakkı Kaç Gün?

Sağlık konusu her daim insan hayatında önemli yer tutmuştur. Askerde istirahat hakkı kaç gün sorgulaması şu şekilde açıklanır. Askerlik gibi zorlu görev sürecinde ise bu dürenin 30 günle sınırlı olduğu bilinmektedir. Zaten bu süre zarfında iyileşemeyecek kişiler için belirli sağlık raporları hazırlanır. Ayrıca askerlik süreci başlamadan önce gerekli sağlık kontrollerinden geçmiş olmanız gerekir. Çıkan olumsuz bir durumda askerlikten muaf tutulan kişilerin askere alınması gibi bir söz konusu yoktur. Bunun beraberinde mevcut istirahat hali kısa dönem ve uzun dönem askerlik sürecinde değişir. Uzun dönem askerlik yapan kişiler için bu süre 30 gün olarak belirtilirken kısa dönem için 10 günlük süre olarak bilinmektedir. Bu süreç sonrasında da askerliğin şafak sayımına devam edildiği bilinmektedir.

askerde ameliyat askerlikten duser mi
askerde ameliyat askerlikten duser mi

6 Aylık Askerlikte Rapor Hakkı Kaç Gün?

6 aylık askerlikte rapor hakkı kaç gün şeklindeki soruya yönelik açıklama şu şekilde belirtilmektedir. Er ve erbaşlar için askerlik dönemi boyunca her ay için 1 gün izin hakkı verilir. Bu durumda 6 aylık bir asker için izin süresinin 6 gün olduğu bilinmektedir.  Yeni askerlik süreci kapsamında belirlenen bu durum oldukça iyi bir süreçtir. Çünkü her ay 1 günlük izin hakkı bile yeterli gelebilmektedir. Sosyal yaşamdan kopmama adına belirlenen bu süre askerlikte istenildiği şekilde geçirilmesine olanak tanır. Bu yüzden askerlik döneminin çok uzun olduğunu veya çok sıkıcı bir görev olduğunu belirtmek yanlış olacaktır.

Hastane Yatışı Askerlikten Düşer mi?

Araştırılan konulardan biri de hastane yatışı askerlikten düşer mi şeklindedir. Hastane yatışı yapılacak asker için durum şu şekilde açıklanır. Kişi askerdeki dönem sürecinde hastaneye yatmak zorunda kalır ve önemli bir rahatsızlık geçirirse yattığı günler askerlikten sayılmaktadır. Ayrıca şafak sayımından da düşmektedir. Örnek verilecek olunursa; 6 aylık askerlik diliminde başlar başlamaz 5 aylığına hastaneye yatmak zorunda kalan askerin 5 ayı askerlikten sayılmaktadır. Yani bu durumda yine askerlik yapmış sayılırsınız. Çünkü önemli hastalık hali durumlarında belirlenen yönetmeliğe göre kişinin sağlık durumu daha önemli olduğundan askerlik sürecinden düşmesi kararı alınmıştır.

askerde ameliyat izin
askerde ameliyat izin

Çürük Raporu Almak

Çürük raporu almak genel anlamda ilgi çeken bir konudur. Özellikle askerlik yapmak istemeyenler için oldukça önemli bir konu olsa da sağlığı elverişli ise yine de askerlik yapmasına karar verildiği bilinmektedir. Kişilerin askerlik dönemi öncesinde sağlık raporu almaya gitmesiyle gerekli kontrollerin yapıldığı bilinmektedir. Bu süreçte enfeksiyon hastalıkları, devam eden hastalık süreçleri, ameliyat olması gerekmesi gibi pek çok durum incelenir. Hem fiziki hem de ruhsal sağlık kontrolü yapılması ardından kişi de önemli bir sorun bulunuyorsa çürük raporu alıp askerlikten muaf olabilir. Fakat böyle bir durum söz konusu değilse askerlik yapmasına karar verildiği bilinmektedir.

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?