4 Gerçek Hikaye: Askere Giden Sevgili Psikolojisi

ASKERE GIDEN SEVGILI PSIKOLOJISI

Burası ilişkilerdeki en önemli dönemlerden biri. Sevgiliniz askere gittiğinde ondan ayrı kalıyorsunuz ama o da sizden ayrı kalıyor. Siz ‘onsuz’ da olsa hayatınıza devam etseniz de o hem sizsiz hem de zorlu bir süreç yaşıyor. Onlarca komutan ve askerlerle muhatap oluyor, soğukta ya da sıcakta nöbet tutuyor, hayattan uzakta erkenden kalkarak tüm gün ülkeye hizmet ediyor. Gergin olabilir, normalin aksine farklı tepkiler verebilir. Bu konuda öncelikli olarak siz anlayışlı olmalısınız. Çünkü askerlik sürecinde ilişkiyi devam ettirmek zordur. Birçok kişi en büyük kavgalarını bu dönemde yaşadığını söylüyor.

asker yareni sevgili

Askerlikteki Kavgalara Dair 4 Gerçek Yorum

Mesela askerlik sürecinde ayrılık yaşayan dört farklı kişi kısaca şöyle dedi:

“14 Aralık 2018’de birliğime teslim oldum, 11 Şubat’ta en büyük kavgamızı yaptık, 28 Mart’ta tamamen bitti.”

“7 yıldır sevgilim, 2 yıllık nişanlımla 6 aylık askerlikte ayrıldık. Çok büyük kavgalar yaptık. Sanırım benim askere gitmemi bekliyordu ayrılmak için.”

“Bedelli için askere gittim. Yıl 2022. 25 günlük askerliğimde bile kavga yaptık. Dedim ki buradan konuşmayalım, gelince konuşuruz. Farklı konuları açmaya çalışıyorum ama olmuyor. En sonunda, yaklaşık 10 gün sonra kavga ettik ve ayrıldık. Askerlik bitince direkt yanına gittim ama olmadı. Herhalde 10 gün de olsa ilk kez uzak kaldığımızda olanlar oldu.”

“Askerden geleli 2 ay oldu. 5 yıllık bi birlikteliğim vardı. Askere gittiğim ilk aylar durum iyiydi ama günler geçtikce her şey tersine döndü. Sonuç olarak bitti.. Herkes aynı şeyi yaşayacak diye bişey yok tabi.. Ama geri döndüğünde herkesin aynı kalmadığını görüyosun. Değişen sen olma….”

Bunları okuyorsunuz ama genelleme yapmak iyi değil. Çünkü bunlar olumsuz örnekler. Askerlik sonrası evlenen de binlerce kişi var. Ama bilmeniz önemli. Askerde olan sevgilinize, her zamankinden daha tedbirli yaklaşmak, küçük sorunları büyütmemenizde fayda var. Gerçekten seviyorsanız, alttan almayı bilin. Askerlik bittiğinde hepsini konuşursunuz. Emin olun, sıcağı sıcağına kavga etmediğinizde aslında konuların çok basit olduğunu göreceksiniz. Hep böyle olmaz mı zaten?

asker malzeme listesi ne almaliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?