Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı ülkemizde ilk olarak er ve erbaşların bulunduğu ve havacılığa dair eğitim gördükleri bir komutanlık olarak geçmektedir. Bu nedenle özel ihtisas alanı sayılmaktadır. Komutanlık 16 bölükten oluşmaktadır. Aynı zamanda da ülkemizde en kalabalık asker grubunun barındırıldığı yer olarak belirlenmiştir. Bu nedenle hem bedelli askerlikte hem de acemi birliğinde buranın çıkması oldukça büyük bir ihtimal olabilmektedir. Uzun dönem, kısa dönem ve bedelli askerlik olmak üzere üç farklı aşamada askerlik yapılan bir alan olarak durmaktadır. Bu arada askerlik yapacak olan kişiler hava koşulları konusunda eğer karasal iklimin kış ayına alışık değillerse oldukça zorlanabilirler. Çünkü aşırı soğuk ve neredeyse -20 dereceye kadar düşüş yaşanabilen kış geceleri olmaktadır. Bunun için belirli kıyafet yönetmeliği bulunmaktadır. Giyilmesi gerekenler ve askerlerin yanlarında bulundurması gereken malzemeler, kıyafetler ve materyallerle ilgili yönetmeliğe bağlı giyinme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle kışı soğuktan yazın da sıcaktan korunmak amaçlı çeşitli malzemeler yanınızda götürerek askerlikte hava koşullarına karşı zorlanmamanızı tavsiye etmekteyiz.

Kütahya Havacı Er Kıyafetleri Hangi Renk?

Kütahya havacı er kıyafeti diğer branşlardaki er kıyafetlerinden farklılık göstermektedir. Havacılık Komutanlığı kıyafetleri koyu gri ve siyah üzerine kuruludur. İç çamaşırı olarak boxerın rengi erlerin tercihine bırakılmıştır. Buna ek olarak içeri giyilen içliğin rengi de görünmemek kaydı ile erlere bırakılmıştır. Fakat çorap, uzun kollu asker fanilası ve kısa kollu, kolsuz her türlü fanila, atlet rengi koyu gri olarak belirlenmiştir. Havacılık kamuflajlarının mavi olması ile içerisine giyilen ve görünen fanila kısa da olsa uzun da olsa gri, çorap ise siyah olması zorunludur. Bu nedenle Kütahya havacı er kıyafeti alacak olan kişilerin bu önemli ayrıntıya dikkat etmeleri ve asker kolisi oluştururken ek seçeneklerden faydalanması gerekmektedir. İşine yaramayacak bir malzeme almaması için askerlerin havacı er asker kıyafetleri kategorisinde setlerin içinde yer alan malzemeler ve renklerini incelemesi gerekmektedir. Buna ek olarak dilerlerse ayrı ayrı bu ürünleri temin edebilir, dilerlerse koli içerisinde değişiklik yapma yoluna gidebilmektedirler.

Kütahya’da Kış Ayında Askerlik Yapmadan Önce Bavulunuza Ekleyin

Kütahya havacılık komutanlığında askerlik yapmak mevsimine göre temel birtakım ihtiyaçları barındırmaktadır. Çünkü Kütahya kışın oldukça soğuk olarak Ankara ve Eskişehir soğuğunu bizlere aratmamaktadır. Aynı zamanda da yazın olabildiğince sıcak olarak askerlik için de ekstra temel malzeme ihtiyacına neden olmaktadır. Kış aylarında askerlik yapacak kişilerin yanlarında getirmesi gereken en önemli malzemeler; bere, eldiven ve çoraptır. Çünkü kış aylarında eksi derecelere kadar düşen hava koşulları ile karlanma ve karlanmanın ötesinde buzlanma ile de olabildiğince soğuk geceler yaşanmaktadır. Aynı zamanda içlik ve yün fanilalar da kış aylarında askerlerin tercih ettikleri kıyafetler arasında yer almaktadır. Kışın giyilen uzun kollu havacı atletleri fanila konusunda tercih edilmektedir. Bunun dışındaki tüm asker malzemelerini de ek olarak yanına alabilirsiniz.

Fotoğraf: AskerKolisi.com’dan ‘hava er asker seti’ alan Alkan Hürman adlı kişi tarafından paylaşılmıştır.

Kütahya havacı kıyafetleri konusunda en önemli olgu renktir. Çünkü Kütahya havacılık kıyafetleri normal şartlarda diğer alanlardan ayrılmaktadır. Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri kıyafet konusunda renk seçimi ile birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Bu sayede kendilerine özgü üniformaları ve giyilmesi gereken yan malzemeler ile birbirinden farklı, ayırt edilebilir olmaktadırlar. Kütahya Havacılık kıyafetlerinde boxer, istediğiniz renkte olabilir. Ayrıca renkler kışlık ve yazlık olarak da ayrılmamaktadır. Kollu fanila, içlik, kışın boyunluk ve bere de siyah olmak zorundadır. İçlikler görünmemek kaydı ile farklı açık renklerde bulunabilir. Havacılık komutanlığı giyim kurallarına uygun olarak kışın soğukta askerler içine her türlü sıcak tutacak içlik giyebilmektedirler. Buna ek olarak üniformasını en üste giyecektir. Üniformanın bir altında koyu gri fanila görünecek şekilde giyim kurallarına tabi olunmaktadır. Koyu gri renkteki atletin içerisine giyilen içliğin ya da başka kat kıyafetin hem rengi hem de kendisi görünmeyecek şekilde giyilmelidir. Bu nedenle burada en önemli olan durum koyu gri fanila ve üzerine giyilecek üniformadır. Kışın Kütahya’ da hava şartlarının oldukça kötüleşmesi nedeni ile kıyafet konusunda zorlama bulunmamaktadır. Sadece dışarıdan görünmemesi ve her askerin aynı özen ile hassasiyeti göstermesi beklenmektedir.

Kıyafet malzemelerine ek olarak alınması gereken birtakım ek materyaller de bulunmaktadır. Bunlar kişisel temizlik malzemeleridir. İhtiyaca uygun şekilde kişisel temizlik malzemeleri içeriğini askerler kullanım alanına göre belirleyebilmektedirler. Tıraş malzemeleri, tıraş sonrası losyonlar ve kirli elbise torbası da kirlilerin düzenli olması, görünmemesi açısından asker çantasında bulunması gereken yan malzemelere girmektedir.

Kütahya’da Bedelli Askerlik Yapacaklara Özel Asker Seti Tavsiyesi

Bedelli askerlik yapmak için müracaatta bulunan ve askerliği Kütahya’ya çıkan kişilere özel Kütahya bedelli askerlik kıyafetleri set halinde ve koli şeklinde sunulmaktadır. Bu sayede bedelli askerlikte ihtiyacı bulunan en önemli temel malzemeleri ve bedelli askerlik süresince ihtiyaç dahilinde bulunulan ürünleri asker kolisi ayrıcalığı ile oluşturabilirsiniz. Bedelli askerlik süresince hem mevsimine uygun hem de süreye uygun şekilde hazırlanmış ayrı koli setleri ile fazladan ve işe yaramayacak hiçbir ürün almamış olursunuz. Bu sayede hem yerden tasarruf sağlayabildiğiniz gibi hem de maddi açıdan tasarruf sağlarsınız. Bedelli askerliğe özel olarak hazırlanmış koli çeşitlerini üçlü, altılı, dokuzlu, on ikili ve on sekizli setler dahilinde ihtiyaca uygun olarak sipariş edebilirsiniz. Dilerseniz setin yanında ek olarak havacı er kıyafetlerinde zorunlu kılınan siyah çorap ve gri fanila alacağınız sete ek olarak da ürün takviyesi yapabilirsiniz. İhtiyaca uygun şekilde bu ürünlerin sayılarına göre sipariş geçebilirsiniz. Güvenilir, en hızlı ürün siparişi ve hızlı teslimat ile sizler de askerlik yaparken malzeme aramaktan yorulmayacaksınız. Malzemeleriniz www.askerkolisi.com ile ayağınıza kadar gelecek. İncelemenizi öneririz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?