Askerlik yapacak olanların en fazla merak ettiği konuların başında, askere giderken ne götürmeliyim, sorusu bulunmaktadır. Biz de sizleri bu yazımızda askere giderken yanınızda neler götüreceğiniz konusunda bilgilendirmek istedik. Askere giderken gidilecek olan yerin iklim şartları ve hangi mevsimde askerlik yapacağınız bu konuda çok önemlidir. Kışın askerlik yapacaklar ve iklim şartları zorlu olan yerlerde askerlik yapacak olanlar kışlık asker malzemeleri konusunda bir araştırma yapmaktadırlar. Bu başlık altında internet üzerinde birçok bilgiye ulaşmanız mümkündür. Ancak bu bilgi kirliliği içerisinde kışlık askeri malzeme konusunda en doğru bilgiyi veren siteyi bulmak oldukça zordur. Bizler sizin için araştırdık ve derlediğimiz bilgileri bir süzgeçten geçirerek sizlere en doğru bilgiyi vermek için bu yazımızı paylaşıyoruz.

Burada paylaştığımız bilgiler ışığında sizlerde askere giderken, ister bedelli olsun, isterse de uzun dönem askerlik olsun mutlaka bu yazımızdan faydalanarak rahat bir askerlik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bedelli veya Acemi Birliğine Giderken Alınması Gereken Kışlık Asker Malzemeleri

İster bedelli olsun isterseniz de uzun dönem olsun özellikle kışın askere gidecekseniz yanınıza almanız gereken bazı olmazsa olmaz malzemeler vardır. Özellikle kış aylarının sert geçtiği illerimizde askerlik yapacak olan yükümlülerin, kendilerini soğuktan korumak için yanlarında götürmesi gereken bazı malzemeler vardır.

Bununla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yükümlülere verilen istihkaklar da bulunmaktadır. Bu istihkakların içerisinde kışlık malzemeler bulunmaktadır. Ancak siz, siz olun yanınıza yedek malzemeler almayı unutmayın. Konumuz kışlık malzeme olduğu için sadece sizi soğuktan koruyacak malzemelerden bahsedelim.

Askere giderken yanınızda götürmeniz gereken kışlık asker malzemeleri nelerdir?

  • Polar boyunluk; özellikle kış aylarında boğaz kısmından soğuk almamak için boynunuzu korumanız gerekmektedir. Alacağınız boyunluk sizi soğuktan koruyacak ve askerliğiniz süresince rahat edeceksiniz.
  • Polar eldiven; her ne kadar askeriyeden ün eldiven verilse de özellikle mıntıka temizliklerinde çok çabuk aşınıp parmakları yırtılmaktadır ( tecrübe ile sabittir). Bu nedenle sert kış soğuğu olan illerimizde askerlik yapacak olanlar mutlaka yanlarına yün eldiven almalıdırlar. Bu sayede ellerinizin çatlamasını önlemiş olursunuz.
  • Yün asker çorabı; her ne kadar askeriyeden verilse de biliyorsunuz ki ayaklarınızın sağlığı için çorap sık değiştirilmesi gereken bir giyecektir. Yıkar yıkar giyerim diye düşünüyorsanız bu konuda yanılgıya düşersiniz. Gideceğiniz birlikte su ve çamaşır yıkama sorunu olabilir. Hadi sorun yok diyelim. Yıkadığınız kışlık yün çorabı kış günü nasıl kurutmayı düşünüyorsunuz? Bu nedenle siz, siz olun yanınıza mutlaka yedek yün çorap alın.
  • Polar bere; askeriyeden bere verilmektedir. Ancak, çok kaliteli malzemeden yapılmamış olan bu bereler de kolaylıkla yıpranabilmektedir. Ayrıca sık banyo yapamayacağınızı düşündüğünüzde berenizin çok çabuk kirlenmesi olasıdır. Berenizi yıkadığınızda en azından kuruyana kadar yanınıza alacağınız yedek bir bereyi kullanabilir ve soğuktan korunmuş olursunuz.
  • Termal içlik takım; askeriyeden bir takım verilmektedir. Ancak verdikleri standart yün içliktir. Mutlaka giderken termal içlik takımı almalısınız. Bu sizi soğuktan koruyacaktır.
  • Yağlı krem; soğukta ellerinizin çatlamasına karşın yağlı krem kullanmalısınız. Bunun için klasik Arko krem hem ucuz hem de işlevsel anlamda oldukça etkilidir.
  • Fanila; son olarak söyleyeceğimiz, kollu fanila almalısınız. Kışın atlet yerine kollu fanila giymelisiniz.

Yukarıda saydığımız malzemelerden aldığınız taktirde kışlık askeri malzeme ihtiyacınızı karşılamış olacak ve kışa hazır olarak askere gidebileceksiniz. Bu ürünleri askerkolisi.com web sitesi adresimizden isterseniz tek tek alabileceğiniz gibi uygun fiyat avantajları ile asker seti olarak da alabilirsiniz.

Türk Silahlı Kuvvetleri standartlarına uygun ürünlerden oluşan malzemelerden fanila, atlet, çorap ve boxer asker yeşili rengindedir. Askerlerin ihtiyaçlarına göre üretilen ve set haline getirilen ürünler binlerce asker tarafından deneyimlenmiş ürünlerdir.

TSK Personelleri İçin Kışlık Askeri Malzemeler

Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin kullandığı kışlık kıyafetlerde de değişikliğe gidilmiştir. Özellikle arazide görev yapan özel harekât ve komando birliklerinin olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için gerekli tüm teçhizat ve kıyafetler ile donatılmışlardır. Soğuk iklim elbisesi içinde soğuk iklim eldiven ve soğuk iklim botu giymektedirler.

Soğuk iklim kıyafetlerinden ayrı olarak çift katlı polar mont ve ısınmayı arttırıcı kar başlığı kullanmaktadırlar. Yağmurlu havalarda ise yağmurdan korunmak için panço mevcuttur. Pusu ve mevzi için giyilebilir uyku tulumları da verilmektedir. Tüm bu malzemelerin hepsi birden kullanıldığında -40 dereceye kadar koruma sağlamaktadır. Subay ve astsubaylara kışlık askeri malzeme olarak yün kazak ve montlu kıyafet verilmektedir.

Bununla birlikte arazide değil de birliklerde görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları için de kışlık asker malzemeleri verilmektedir. Bunlar arasında yün bere, yün içlik, kışlık çorap, eldiven gibi kışlık malzemeler bulunmaktadır. Ancak yine aynı sebeplerden dolayı askeriye tarafından verilen bu istihkaklar yetmemektedir. Bunun için yine Türk Silahlı Kuvvetler personeli bu kışlık malzemeleri dışarıdan yedek olarak almaktadır.

Gerek bedelli askerlik amacıyla olsun, gerekse uzun dönem askerlik amacıyla olsun tüm kışlık asker malzemeleri firmamızda uygun fiyatlarla tek tek ya da isterseniz set halinde satılmaktadır. Bununla birlikte çok yakın bir zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri personeli kışlık asker malzemeleri de askerkolisi.com sitemizde satışa başlayacaktır. Ürünlerimiz Türk Silahlı Kuvvetleri yönetmeliğine ve standartlarına uygun olarak satışa sunulacaktır.

Alınması Gereken Kışlık Asker Malzemeleri Nelerdir?” te bir düşünce

  1. gulozturk76 diyor ki:

    Merhabalar ben oğluma asker Polar mont aldım almak isteyenler tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla alabilirsiniz biz çok memnun kaldık özellikle sipariş in hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayan ve herhangi bir sorun olduğu zaman firma yetkilisi Kemal bey anında dönüş sağlayarak sorunu çözmesi güzel bir detay. Kısacası güvenilir bir site ve ürünleri çok güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gönder
Bize Yazın
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?